Haber

2023 yılında hamsi fiyatları ne kadar? Hamsi Eylül ayında ne kadar ağırdı?

Vatandaşlar 2023 hamsi fiyatlarının ne kadar olduğunu, eylül ayında hamsi ağırlığının ne kadar olduğunu araştırıyor. 1 Eylül’de av yasağının sona ermesiyle birlikte Samsun’daki balık tezgahlarında hamsi bolluğu yaşanıyor. 2023 yılında hamsi fiyatları ne kadar? Hamsi Eylül ayında ne kadar ağırdı? Ayrıntılar burada…

2023 ÇAPRA FİYATLARI NE KADAR?

Av sezonunun başlamasıyla birlikte denize açılan balıkçılar, sandıklarla dolu hamsilerle geri döndü. Tezgahlarda yerini alan hamsi, bolluğu ve büyüklüğüyle dikkat çekti. Bu dönemde hamsinin daha bol olacağını dile getiren balıkçılar, denizde palamut bulunmadığı için hamsinin boyunun uzun olduğunu ve bol olduğunu söyledi. Kilogramı 40 TL fiyatla satışa sunulan hamsi, en çok tercih edilen balıklar arasında yer alıyor.

EYLÜL AYINDA NE KADAR KİLODAN KAÇINILDI?

Balık satıcısı Halit Bayrak, “Kayıkçılardan aldığımız bilgiye göre bu yıl hamsi bol olacak. ‘Karadeniz tamamen hamsi ile kaynıyor’ diyorlar.’ Şöyle konuştu: “Geçen yıl çok fazla hamsi vardı. Geçen yıl çok fazla meşe palamudu vardı. Bu yıl hamsi var. Deniz suyu şu anda çok sıcak. Dönem içerisinde ne olur bilemiyoruz ama şu anda meşe palamudu görünmüyor. Küçük hamsi yoktur, hepsi büyük hamsidir.”

Balık satıcısı Mehmet Kılıç, “Sezonun ilk hamsileri ortaya çıktı. Bu sene hamsi bol. Palamutun olmayışı hamsinin bolluğunu gösteriyor. Bu sene insanlar hamsi çok yiyecek. Hamsinin büyüklüğü çok güzel. Şu an palamut olsaydı hamsi yerdi. Ondan sonra ince göründü. Hamsinin fiyatı da uygun. 3-5 kilo alan müşteriler var” dedi. Vatandaşlar ayrıca hamsiyi özlediklerini ve bol bol yiyeceklerini dile getirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
televizyon tamircisi en yakın
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu