Haber

ABD Adana Konsolosluğu Uluslararası Eğitim Haftası’nı öğrencilerle kutladı

ABD Adana Konsolosluğu, Memleketler arası Eğitim Haftası kapsamında resepsiyon düzenledi.

Konsolosluktan yapılan yazılı açıklamaya nazaran, Adana’daki EducationUSA Merkezi’nde düzenlenen aktifliğe kentteki öğrenciler, eğitimciler ve öbür ilgililer katıldı.

Gündoğdu Vakfı Lideri Gökhan Gündoğdu ve EducationUSA Adana merkezi danışmanı Tuba Bada, resepsiyona konut sahipliği yaptı.

ABD Türkiye Misyonu Kamu Diplomasisi Müsteşarı Viraj LeBailly, resepsiyonda, eğitimci ve öğrencilerle bir ortada olmaktan ötürü keyifli olduğunu belirtti.

Uluslararası öğrenci hareketliliğinin diplomasi, inovasyon ve ekonomik refah bakımından son derece kıymetli olduğunu anlatan LeBailly, şunları kaydetti:

“Uluslararası Öğrenci Hareketliliği hakkındaki son Open Doors (Açık Kapılar) Raporu’na göre ABD, 948 bini aşkın uluslararası öğrenciyle, yurt dışında okumak isteyen öğrencilerin ilk tercihi olmayı sürdürmektedir. Tüm bu uluslararası öğrenciler içinde, 2021-2022 eğitim yılında Amerikan eğitim kurumlarına kayıtlı Türk öğrenci sayısı 8 bin 500’e yakındır. Hatta, ABD’deki Türk öğrenci sayısı geçtiğimiz yıl boyunca yüzde 4,4 artmıştır. Bu, 10 yılı aşkın mühletin en yüksek artış oranıdır.”

???????

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
televizyon tamircisi en yakın
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu