Haber

Başkan Ergin’den Ayvalık Atletizm Spor Kulübü İle Türkiye Şampiyonası Öncesi Destek Buluşması

Ayvalık Atletizm Spor Kulübü 16 Kasım’da İstanbul’da düzenlenen Bölgesel Kros Ligi müsabakalarında kazandıkları şampiyonluk kupasının sevincini Ayvalık Belediye Lideri Mesut Ergin ile paylaştı.

Ayvalık’ta sporun her alanında dayanaklarını esirgemeyen ve kentteki gençlerin spora eğilimlerini geliştirmeyi amaçlayan Lider Ergin; “Atletizm dünyanın en eski sporlarından biri, Ayvalık bu spora çok uygun bir alan. Doğal alanları ve tabiat parkları bu spora elverişli. Atletizm kulübümüze olabildiğince takviye olup, bu sporu kentimizde daha da geliştirmeye çalışıyoruz. Atletlerimiz kazandıkları kupaları bize getirdiler çok memnunuz. 17 Aralık’ta Türkiye Şampiyonası’na katılacaklar, onları destekliyor ve güveniyoruz. Ayvalık’taki tüm gençlerimizi ve ailelerini de spora, kulüplerimize katılmaya davet ediyoruz” dedi.

2019 yılında vefat eden, Ayvalık’ta atletizmin kıymetli temsilcilerinden Sebahattin Tatar’ın kurucusu olduğu ve kulüp başkanlığını Hatice Yapıcı’nın yaptığı Ayvalık Atletizm Spor Kulübü Ayvalık Belediyesi’nin takviyeleriyle başarısına bir yenisini daha ekledi.

Başkan yardımcılığını ve antrenörlüğünü Ulusal Sportmen Özgür Ozan Pamuk’un yaptığı kulüp, 16 Kasım’da İstanbul’da düzenlenen Bölgesel Kros Ligi yarışlarında U-18 kızlar kategorisinde bölge şampiyonu U-16 kızlar kategorisinde bölge ikincisi ve U-14 erkekler kategorisinde bölge ikincisi oldu.

Türkiye finallerine katılmaya hak kazanan Ayvalık Atletizm Spor Kulübü 17 Aralık’ta Ankara’da düzenlenecek Türkiye Şampiyonası’nda ter dökecek.

Bölge şampiyonluğu kupasını Lider Mesut Ergin’e takdim eden sportmenler, dayanakları için Ayvalık Belediye Lideri Mesut Ergin’e teşekkür ettiler.

Ayvalık Belediyesi Sarı Zeybek Toplumsal Tesisleri’nde spor etkinlilerini ve idmanlarını gerçekleştiren Ayvalık Atletizm Spor Kulübü Ayvalık’ta 12 yaş ve üzeri tüm gençleri bünyesinde spor yapmaya davet ediyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
televizyon tamircisi en yakın
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu