Ekonomi

Buckle Inc hisseleri 4. çeyrek sonuçlarını açıkladıktan sonra %9,69 düştü

KEARNEY, Neb. – Denim ürünleriyle tanınan özel bir perakendeci olan The Buckle, Inc. (NYSE: BKE), dördüncü çeyrek kazanç ve gelirlerinde düşüş bildirdi ve piyasa öncesi işlemlerde hisse senedi fiyatında kayda değer bir düşüş yaşandı.

Şirket, 3 Şubat 2024’te sona eren mali çeyrek için 79,6 milyon $ veya hisse başına temel düzeyde 1,60 $ ve seyreltilmiş bazda 1,59 $ net gelir açıkladı. EPS için konsensüs tahmini 1,44 dolar olduğundan, bu performans analist beklentilerini 0,15 dolar aştı.

EPS tahminlerini aşmasına rağmen, şirketin geliri %4,8’lik bir düşüşle 382,4 milyon dolara geriledi ve konsensüs tahmini olan 382,43 milyon doları kıl payı kaçırdı. Bu düşüş, 3 Şubat 2024’te sona eren 14 haftalık dönemde geçen yılın aynı dönemine kıyasla karşılaştırılabilir mağaza net satışlarındaki %9,6’lık ve online satışlardaki %12,4’lük düşüşe de yansıdı. Şirketin mali yıl net satışları da %6,3 düşüşle 1,261 milyar dolara geriledi.

The Buckle’ın hisseleri bu habere olumsuz tepki vererek piyasa öncesi %9,69 oranında düştü. Bu önemli düşüş, potansiyel olarak satışlarda bildirilen düşüşler ve zorlu perakende ortamı nedeniyle yatırımcı endişelerine işaret ediyor.

Şirketin 2023 mali yılının dördüncü çeyreğindeki net geliri 79,6 milyon dolar ya da hisse başına 1,60 dolar olurken, bu rakam geçen yılın aynı çeyreğinde 87,8 milyon dolar ya da hisse başına 1,78 dolardı. Mali yılın tamamında net gelir 219,9 milyon dolar ya da hisse başına 4,44 dolar olarak gerçekleşirken, bu rakam bir önceki yılın 254,6 milyon dolar ya da hisse başına 5,17 dolarlık gelirine göre düşüş gösterdi.

Buckle yönetimi, üç aylık sonuçları canlı bir sesli web yayınında tartışacak ve yatırımcılara şirketin performansı ve stratejileri hakkında daha fazla bilgi edinme fırsatı sunacak.

The Buckle, Inc. Mali İşler Müdürü Thomas B. Heacock sonuçlarla ilgili olarak şunları söyledi: “Ekibimiz zorlu bir perakende ortamında, bir önceki yıla göre düşüş gösterse de bu çeyrekte düzeltilmiş EPS için analist beklentilerini aşan sonuçlar elde etti. Stratejimize bağlılığımızı sürdürüyoruz ve pazardaki konumumuzu güçlendirmeye odaklanmış durumdayız.”

Şirket, bir önceki mali yılda 441 olan mağaza sayısını hafif bir artışla 42 eyalette 442’ye çıkaran perakende mağazaları aracılığıyla olağanüstü hizmet ve stil sunmaya odaklanmaya devam ediyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
televizyon tamircisi en yakın
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu