Haber

CHP Gençlik Kolları Avrupalı Gençleri Türkiye’de Ağırlamaya Hazırlanıyor

CHP Gençlik Kolları Avrupalı gençleri Türkiye’de ağırlamaya hazırlanıyor. CHP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ülkem Uruk, Young European Socialists (YES), yılsonu toplantısının 24 ülkeden 50’nin üzerinde iştirakçiyle CHP Gençlik Kolları’nın ev sahipliğinde İstanbul’da yapılacağını açıkladı.

Avrupa’daki sosyal demokrat ve sosyalist partilerin gençlik örgütlerinin oluşturduğu Young European Socialists (YES) üyeleri 2-4 Aralık arasında İstanbul’da olacak.

CHP Gençlik Kolları Genel Lider Yardımcısı Mustafa Ülkem Uruk, yaptığı yazılı açıklamada şunları belirtti:

“CHP Gençlik Kolları olarak Avrupalı genç arkadaşlarımızla buluşacağımız bir toplantıya İstanbul’da mesken sahipliği yapmanın gururu ve memnunluğunu yaşıyoruz. İştirakçilerin birçoğu partilerinde yöneticilik, milletvekilliği ya da gençlik örgütü başkanlığı üzere üst seviye vazifeler üstlenmektedirler. Ayrıyeten Almanya, İspanya, Finlandiya üzere pek çok ülkede bu partiler iktidarda bulunuyor. Toplantıda Avrupa Parlamentosu Milletvekili, YES Genel Lideri Alicia Homs Ginel ve YES Genel Sekreteri Ana Pirtskhalava da olacak.

Avrupalı gençlerin partimize ve ülkemize olan ilgilerini gözlemliyoruz. Bu toplantı ile çok sayıda ülkeden gelen iştirakçilerle Avrupa’nın değişen istikrarları, teknoloji, iktisat, iklim krizi, toplumsal cinsiyet eşitliği, güç sorunu, insan hakları vb. mevzularda fikir alışverişinde bulunacağız ve birebir vakitte onların iktidar deneyimlerini dinleyeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
televizyon tamircisi en yakın
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu