Haber

CHP’den Akbelen için olağanüstü toplantı çağrısı

ANKARA –Muğla’nın Milas ilçesindeki Akbelen Ormanı’nda maden sahası için ağaç kesimi yapılmasına yönelik protestolar sürerken, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) konuyu Meclis gündemine taşımak için harekete geçti.

Akbelen’deki ağaç kesime karşı Meclis’i inanılmaz bir toplantıya çağırmaya hazırlanan CHP, diğer muhalefet partileriyle temaslarına başladı. Meclis’teki diğer muhalefet partileriyle anlaşma sağlanırsa önümüzdeki hafta Meclis’in muhteşem bir toplantıya çağrılması bekleniyor.

Meclisin akıl almaz bir şekilde toplanabilmesi için, beşte bir çoğunluğa tekabül eden 120 milletvekilinin imzası ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı’nın muhteşem toplantı davetine olumlu yanıt vermesi gerekiyor.

Meclis Başkanı olumlu cevap verirse, muhteşem bir toplantı yapabilmek için gerekli toplantı sayısına yani 200 milletvekiline ulaşmak gerekir.

ÖZGÜR ÖZEL: TÜM MUHALEFET TARAFLARININ ANLAŞMASI İLE DAVET ETTİK

Twitter hesabından açıklama yapan CHP Küme Lideri Özgür Özel, tüm muhalefet partileri arasında uzlaşmaya varıldığını belirtti.

Özel, “Tüm muhalefet partilerinin mutabakatı ve parti listelerimizden seçilen milletvekillerinin imzaları ile Meclis Genel Kurulu’nu Akbelen’deki katliam ve çevre gündemiyle olağanüstü toplantıya çağırma kararı aldık. başvurumuzu yarın yapacağız.”

ortaajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
televizyon tamircisi en yakın
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu