Ekonomi

DASK, 519 bin 851 hasar ihbarı alarak 24 milyar TL tazminat ödedi.

Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK), prestijiyle DASK’ın 519 bin 851 hasar ihbarı aldığını ve tazminat ödeme tutarının 24 milyar TL’ye yaklaştığını açıkladı.

DASK’tan yapılan açıklamada, 30 Nisan 2023 tarihi itibarıyla DASK’a ulaşan hasar evraklarından tespit edilen ve eksik evrakı olmayan tüm hasar evraklarının ödemelerinin yapıldığı belirtildi.

Sahip olduğu prestij ile DASK’ın 519 bin 851 hasar ihbarı aldığı ve tazminat ödeme tutarının 24 milyar TL’ye yaklaştığı belirtildi.

“Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından hasarsız olarak tespit edilen veya tespit edilemeyen, hasar belgesinde eksik evrak bulunan ve tarafımıza yeni iletilen ve iletilmeye devam edilen hasar bildirimleri ile ilgili çalışmalarımız devam etmektedir. Bu kadar kısa sürede bu kadar büyük bir başarının mimarı olan DASK grubuna, başta Vakıfbank olmak üzere tüm bankalarımıza ödemelerini sigortalılarımız ve siz değerli sigortalılarımızla buluşturdukları için teşekkür ederiz.

Tazminat ödemelerimizi hızlı bir şekilde gerçekleştirme sürecinde, hasar belgelerinde eksik belge bulunan sigortalılarımızla iletişime geçerek belgelerinin tamamlanması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu kapsamda sigortalımızın eksik hasar belgelerini internet sitemiz ve e-devlet üzerinden tarafımıza göndermesi büyük önem arz etmektedir. Ödemelerin tahsil edilebilmesi için gerekli olan ödeme şifreleri sigortalılarımıza SMS ile gönderilmekle birlikte, bu şifreye e-devlet üzerinden de ulaşılabileceğini tekrar belirtmek isteriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
televizyon tamircisi en yakın
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu