Ekonomi

Denizli’den depremden etkilenen üreticilere yardım eli uzandı

Kahramanmaraş’ta birçok ili etkisi altına alan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiricileri için Denizli’den yardım sağlandı.

Deprem bölgesinde hayatın normale dönmesi ve tarımsal üretimin devamlılığının sağlanması için tüm Türkiye seferber oldu. Denizli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, afet bölgesindeki depremzedelerimiz ve büyükbaş hayvan yetiştiricilerimize yardımlarını sürdürüyor. İl ve İlçe Müdürlüklerindeki işçi ve firmalar, bire bir ve nakdi katkılarıyla depremzedelere hayat vermeye çalışıyor.

Hatay Uyum Valisi Ali Fuat Atik’in koordinasyonunda, depremden etkilenen vatandaşların gıda ve AŞ ihtiyaçları için kullanılacak 75 ton un, 96 bin 820 kg hayvan yemi, çadır, yemlik, suluk ve çeşitli aletlerle donatılacak. üreticilerin günlük ihtiyaçlarının karşılanmasında kullanılan toplam 7 adet 1 adet yardım TIR’ı ile birlikte başta Hatay olmak üzere Şanlıurfa, Adıyaman, Kahramanmaraş ve Malatya illerine ulaştırıldı.

Aynı zamanda damızlık koyun ve keçi yetiştiricileri birliği tarafından 19 ilçede 35 istekli ile toplanan 571 küçükbaş ve 3 büyükbaş hayvanın Et ve Süt Kurumu ve mezbahada kesit alma işlemleri gerçekleştirilmiş ve toplamda 12 ton karkas et afet bölgesindeki depremzedelere gönderildi. Ayrıca Kızılay hesabına 100 bin TL bağış yapıldı.

Denizli İl Tarım ve Orman Müdürü Şakir Çınar, “Bakanlığımızın koordinasyonunda depremden etkilenen yetiştiricilerimiz için yem sevkiyatlarımız devam ediyor. Daha önce AŞ’nin gıda ve ihtiyaçları için kullanılan 3 tır un yanı sıra, 4 tır yem, çadır, yemlik, suluk ve günlük ihtiyaçları karşılanıyor. Çeşitli malzemeler de kullanılmak üzere yola çıktı. Vatandaşımızın ve çiftçimizin her zaman yanındayız. Bir olacağız, tüm zorlukları birlikte aşacağız” söz konusu. – DENİZLİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
televizyon tamircisi en yakın
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu