Haber

Göztepe-Altay maçındaki olaylara ilişkin gözaltına alınan 28 şüpheli adliyede

Spor Toto 1. Lig’in 15. haftasında Göztepe ile Altay ortasında yapılan derbi maçın tatil edilmesiyle sonuçlanan olaylara ait gözaltına alınan 28 kuşkulu daha adliyeye sevk edildi.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının başlattığı soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve emniyetteki tabir süreci tamamlanan şüphelilerin sevki sırasında geniş güvenlik tedbiri alındı.

Adliyeye götürülen şüpheliler ortasında Göztepe tribünlerine işaret fişeği fırlatarak taraftar Mehmet Çakır’ın yaralanmasına neden olduğu öne sürülen F.E, ambulans sürücüleri A.G. ve H.K. de yer aldı.

Çakır’ın yaralanmasına neden olduğu öne sürülen F.E’nin emniyetteki ifadesinde, fişeği hedef gözetmeksizin attığını, bundan dolayı pişman olduğunu söylediği öğrenildi.

Olay

Gürsel Aksel Stadı’ndaki 27 Kasım’daki müsabakada Altay tribünlerinden Göztepe seyircilerinin olduğu bölüme fişek atılması sonucu yaralananların olduğu bilgisi üzerine 2 ambulans sahaya girmiş, müsabaka 22. dakikada durmuştu. Bu sırada bir Göztepe taraftarının, köşe gönderini alarak Altay kalecisi Ozan Evrim Özenç’e vurmasının akabinde karşılaşma tatil edilmişti.

Başlatılan soruşturma kapsamında Altay kalecisi Ozan Evrim Özenç’i köşe gönderiyle yaralayan Mehmet Nihat A, Göztepe tribünlerine işaret fişeği fırlatarak taraftar Mehmet Çakır’ın yaralanmasına neden olduğu öne sürülen F.E, fişekleri özel ambulansla stada soktuğu kamera kayıtlarıyla tespit edilen ambulans şoförleri A.G. ile H.K’nin de aralarında olduğu çok sayıda şüpheli gözaltına alınmıştı.

Kaleci Özenç’i yaralayan tutuklanmıştı

Şüphelilerden kaleci Özenç’i köşe gönderiyle yaralayan Mehmet Nihat A, 28 Kasım’da adliyeye sevk edilmiş, “kasten öldürmeye teşebbüs” ve “6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun’a muhalefet” hatalarından tutuklanmıştı.

Cumhuriyet savcılığı, kuşkulu Mehmet Nihat A’nın, kalecinin hayati bölgesi olan başının ardı ve ense kısmına öldürmeye elverişli bir silahla birden fazla defa vurduğu ve aksiyonuna etrafındaki şahısların engellemesi üzerine son vermek zorunda kaldığı istikametinde görüş bildirmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
televizyon tamircisi en yakın
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu