Haber

Hazarbaba Dağı’nda göl manzaralı yamaç paraşütünün tadını çıkarın

Hazarbaba Dağı’nda göl manzaralı yamaç paraşütünün tadını çıkarın

ELAZIĞ – Pilotlar, Elazığ’da 2 bin 347 metre yükseklikte bulunan Hazarbaba Dağı’nda paraşütle uçurum uçuşları yaparak heyecanlı ve renkli görüntüler oluşturdu.

Sivrice ilçesinde 4 mevsim farklı spor dallarına ait aktiviteler gerçekleştirilmektedir. İlçede yer alan ve Doğu’nun gizli denizi olarak bilinen Hazar Gölü’ne yaz aylarında tatilciler yoğun ilgi gösteriyor. Aynı zamanda gölüyle eşsiz bir manzaraya sahip olan Hazarbaba Dağı’nın 2.347 metre rakımlı zirvesi, kışın kayak için kullanılıyor ve günümüzde yamaç paraşütçülerine de ev sahipliği yapıyor. Bu kapsamda Sportif Havacılık Kulübü tarafından Hazarbaba Dağı’nda yamaç paraşütü etkinliği düzenlendi. Elazığ başta olmak üzere çevre illerden pilotlar Sivrice ilçesine geldi. Pilotlar Hazarbaba Dağı zirvesine çıkarak göle doğru gerçek uçuşlar yaparak eşsiz manzaranın keyfini çıkardı. Rengarenk manzaralar ortaya çıktı.

“Bölgemiz yamaç paraşütü konusunda potansiyele sahip”

Hazarbaba Dağı’nda güzel bir etkinlik olduğunu belirten Elazığ Spor Havacılık Kulübü Antrenörü Kenan Şaksu, “Manzara çok güzel, atmosfer çok güzel. Bütün Elazığ’ın buraya gelmesini bekliyoruz. Renk kattığımızı düşünüyoruz. Paraşüt gösterilerimizle buradaki vatandaşlarımıza. İnşallah hemşehrilerimize örnek olacağız. Buradayız.” “Yaz aylarında bölgeden, başta Diyarbakır, Erzincan, Tunceli, Malatya ve Adıyaman olmak üzere Doğu ve Güneydoğu illerimizden çok sayıda insan geliyor. Çünkü bölgemiz yamaç paraşütü ve havacılık konusunda çok gelişmiş bir potansiyele sahip. Bunu tüm kamuoyuna duyurmak istiyoruz. Bütün Türkiye burada ne yapıyor” dedi.

Elazığ’ın Sivrice ilçesindeki Hazarbaba Kayak tesisinde farklı aktivitelerin bulunduğunu belirten Elazığ Sportif Havacılık Kulübü’nden Fatih Aydoğan, “8 yıldır uçuyorum. Bugün güzel bir ortamda uçtuk. Heyecan verici bir gösteriydi. Yeni uçan arkadaşlarımız da var. Hava güzel, atmosfer güzel. Arkadaşlarımız bugün güvende.” Başarıyla uçtular. Manzara çok güzel. Kar olmamasından dolayı kayak yapılamamasına biraz üzüldük. Göl benzeri kayak merkezimiz doğa tutkunları için gerçekten bulunmaz bir nimet. Kulüp olarak birçok yere uçtuk ama genel olarak burayı uçmayı tercih ediyoruz. Çünkü Sivrice gerçekten çok güzel. Göl, “Doğası ve dağlarıyla adrenalin tutkunları için eşsiz bir yer. Herkesi buraya bekliyoruz” dedi.

guneysinirhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
televizyon tamircisi en yakın
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu