Haber

İBB’den İstanbul için fırtına ve sağanak yağış uyarısı

İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi(İBB), İstanbul’da perşembe günü öğlen saatlerinden itibaren, rüzgarın kuvvetlenerek fırtına formunda esmesi ve beraberinde sağanak yağış geçişleri beklendiğini açıklayarak, İstanbulluları hava ve deniz ulaşımında oluşabilecek aksaklıklar ile devrilme, uçma, baca gazı zehirlenmesi üzere olumsuz şartlara karşı uyardı.

Açıklamada, “Meteorolojik bilgilere nazaran, İstanbul ve ülkemizin batı bölgeleri, Orta Akdeniz üzerinde gelecek alçak basınç sisteminin tesirine girmeye hazırlanıyor. Bu nedenle halihazırda güneyli taraflardan hafif esen rüzgarın perşembe öğlen saatlerinden itibaren kuvvetlenerek aralıklarla fırtına biçiminde tesirli olacağı, beraberinde aralıklı sağanak yağmur geçişlerinin yaşanacağı iddia ediliyor. Saatte 40-65 kilometre süratle esmesi beklenen fırtınanın, kısa vadeli atılımlar ile 70-75 kilometrelik kuvvetli fırtınaya dönüşebileceği belirtiliyor. İBB, perşembe gününden itibaren fırtına ve şiddetli yağmur nedeniyle yaşanabilecek aksiliklere karşı müdahale edecek takımlarını alanda hazır tutacak” denildi.

İstanbullular da kuvvetli rüzgar nedeniyle deniz ve hava trafiğinde yaşanabilecek aksamalar ile çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, baca gazı zehirlenmesi üzere aksiliklere karşı uyarıldı. Öte yandan, güneyin ılık ve yağışlı havasını bölgemize taşıyan sistem nedeniyle beklenen yağmurların salı gününe kadar sürmesi, önümüzdeki hafta boyunca sıcaklıkların 15-18 derece aralığında seyretmesi bekleniyor. İstanbul’da hava sıcaklıklarının 21 Kasım’a kadar mevsim normalleri civarında, 21-30 Kasım tarihleri ortasında mevsim normalleri ila 1 ila 3 derece altında seyredeceği iddia ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
televizyon tamircisi en yakın
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu