Haber

KidZania’nın sunduğu, ‘4. ‘Satranç Turnuvası’ düzenlendi

– KidZania’nın ev sahipliğinde, ‘4. ‘Satranç Turnuvası’ düzenlendi

İSTANBUL – KidZania ev sahipliğinde, İş Bankası sponsorluğunda 4.’sü düzenlenen Satranç Turnuvası düzenlendi. Toplam 150 kişinin katıldığı satranç turnuvasında derecesiz her yarışmacıya birer madalya verildi.

Çocukların Ülkesi KidZania İstanbul tarafından bu yıl 4.’sü düzenlenen Satranç Turnuvası, İş Bankası ve Türkiye Satranç Federasyonu’nun desteğiyle 18-19 Temmuz 11.30-15.30 ve 20 Temmuz 11.30-13.45 saatleri arasında KidZania Vestel Stadı’nda gerçekleştirildi. 5-9 yaş kategorisinde toplam 150 yarışmacının katıldığı turnuvada her yarışmacı dereceye girmeden başarılı sayıldı. Satranç turnuvasının son günü İstiklal Marşı ile başladı. Satranç turnuvasına Türkiye Milli Satranç Oyuncusu Duru Kayar da katıldı.

Satranç turnuvasının ardından konuşan Türkiye Satranç Federasyonu Projeler Kurulu Başkanı Talha Emre Akıncıoğlu, “Bugün 20 Temmuz Dünya Satranç Günü. Türkiye Satranç Federasyonu’nun ana sponsoru olan KidZania’nın ev sahipliğinde dünya satranç gününü kutluyoruz. Çiftlik Federasyonu, resmi lisanslı sporcu sayısı bakımından Türkiye’nin en büyük federasyonu ve bu bizim için gurur kaynağı. 1.2 milyona yakın lisanslı sporcumuz var. Lisanslı sporcu sayısının büyük bir bölümünü genç sporcular oluşturmaktadır. Satranç kişisel gelişimin çok değerli bir modülü olduğu için ebeveynlerimiz çocuklarımıza çok yardımcı oluyor. Onları bu formda spora yönlendirerek çocuklarının bu yönden gelişimine fayda sağlıyorlar” dedi.

“Çok memnun oldum “

Satranç turnuvasında konuşan Türkiye Milli Satranç Oyuncusu Duru Kayar, “Küçüklere satrancı sevsinler, sevdikleri işi yapsınlar diyorum. Satrancı çok küçük yaşta öğreniyorum. Gelişim kaydediyorum çünkü seviyorum. Miniklerle satranç oynamaktan çok mutluyum. Onlara katkı sağlamak benim için de çok keyifli. İki yıl İstanbul şampiyonu oldum, iki yıldır da milli grupta oynadım.”

haber-hayrat.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
televizyon tamircisi en yakın
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu