Haber

Kılıçdaroğlu’ndan ders almadı! Özgür Özel’den erken zafer ilanı

    HABER7

31 Mart yerel seçimlerine 19 gün kaldı. Seçime kalan kısa süre sonrası siyasiler çalışmalarını hızlandırırken seçmen tercihleri de her geçen gün netleşiyor. 14 ve 28 Mayıs seçimleri öncesi doğru olmayan, operasyonel sonuçlar açıklayarak seçimin gidişatını değiştirmeye çalışan anket firmaları yine meydana çıktı. Bu anketçilere güvenen CHP Genel Başkanı Özgür Özel ise eski genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu gibi erken zafer ilan etti. 

ÖZGÜR ÖZEL “İSTANBUL, ANKARA İZMİR’DE RİSK YOK” DEDİ

CHP Genel Başkanı Özgür Özel katıldığı Tele1 yayınında gündeme ilişkin soruları cevaplandırdı. 31 Mart seçim sonuçlarına ilişkin adeta zafer ilanında bulunan Özel, İstanbul, Ankara ve İzmir’de seçimde herhangi bir risk olmadığını belirterek kazandıklarını söyledi. Özel, “Seçmene saygısızlık olmasın ama anket şirketlerinin dediği gibi Ankara’da büyükşehir belediye başkanlığı yarışı bitti. Mansur Yavaş rekor oyla geliyor. Yüzde 60’ı zorlar deniyor. Ankara’da yarış belediye meclisinde. Ankara’da inanılmaz bir ivmelenme var, iyi gidiyoruz. “ dedi.

KONDA‘nın anketini dikkate alarak İstanbul için de konuşan Özel, Ekrem İmamoğlu’nun Cumhur İttifakı’nın İBB adayı Murat Kurum karşısında 7 puan önde olduğunu öne sürdü. KILIÇDAROĞLU 28 MAYIS SONRASI ANKET ŞİRKETLERİNİ SUÇLAMIŞTI

28 Mayıs seçimlerini kaybetmesinin ardından Sözcü TV canlı yayınına katılan Kılıçdaroğlu, anket firmalarını suçlamıştı. Suçu CHP yandaşı anket firmalarına atan Kılıçdaroğlu, “Tabi biz kazanacağımıza inanıyorduk sadece biz değil neredeyse bütün anket firmaları kazanacağımızı söylüyordu biz de kazanacağımıza inanıyorduk.” sözlerini sarf etmişti. 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
televizyon tamircisi en yakın
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu