Teknoloji

Lenovo’dan robot sürprizi: 6 bacaklı Daystar Bot GS duyuruldu

Lenovo sessiz sedasız Daystar Bot GS adında 6 bacaklı bir robot geliştirdiğini ve “kapsamlı veri toplama” yeteneğiyle bu yıl içinde piyasaya sürmeyi planladığını duyurdu.

Yeni robot, Lenovo’nun 2020 yılında duyurduğu Daystar botunun en son sürümü gibi görünüyor. Yeni GS versiyonu Lenovo’nun web sitesinde veya sosyal medya hesaplarında herhangi bir yerde duyurulmamış olsa da IF Design sitesinde tüm ihtişamıyla sergileniyor ve robot 2024 IF tasarım ödülünü kazanmış durumda.

Çinli üretici akıllıca davranarak kendi ürününü bir köpek olarak adlandırmıyor ve Boston Dynamics’in robot köpekleriyle arasına mesafe koymak için bir çift bacak daha eklemiş. Ama karşılaştırma yapmamak elde değil.

Sitede yer alan detaylarda “Lenovo Daystar Bot GS ile endüstriyel otomasyon ve kamu hizmetlerinde ön plana çıkın. Çığır açan altı ayaklı tasarım, geleneksel robotik platformları geride bırakan eşsiz denge ve manevra kabiliyetiyle farklı arazileri kolaylıkla kat edebilmesini sağlıyor” yazıyor.

Daystar Bot GS ticaret, endüstri, hükümet ve kamu sektörüne yönelik olarak tasarlandı ve bu yılın sonlarına doğru piyasaya sürüldüğünde Lenovo’nun ana pazarının Asya olması planlanıyor.

Lenovo robot için; “Gelişmiş bir kontrol sistemi, son teknoloji algılama algoritmaları ve IP66 sağlam korumaya sahip olan GS, öngörülemeyen senaryolarda daha iyi performans göstererek her yerde ve zamanda kapsamlı veri toplanmasını sağlıyor. Mükemmellik arayışımızdan vazgeçmeyen GS, yenilikçiliğin, verimliliğin, güvenliğin ve otomatik keşiflerin sınırsız potansiyelinin bir kanıtı.” ifadelerini kullanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
televizyon tamircisi en yakın
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu