Ekonomi

Mehmet Muş: Esnafa destek için var gücümüzle çalışıyoruz

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği (TESKOMB) tarafından düzenlenen, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ticaret Bakanı Mehmet Muş’un katılımıyla “Yüz Yüze Türkiye Esnaf Buluşması”Programda yaptığı konuşmada ticari hayatın şartlarının değiştiğini söyledi.

“Gerekli desteği sağlamak için var gücümüzle çalışıyoruz”

Değişen ticari koşullarda esnaf ve sanatkarların uyum içinde olması ve rekabet güçlerinin korunmasının en değerli hedefler arasında yer aldığını belirten Muş, şöyle konuştu: “Bakanlık olarak esnafımızın ülkemiz ve ekonomimiz için öneminin bilincinde olarak çalışmalarımıza odaklanıyor ve bu kararlılıkla faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Hangi alanda olursa olsun gerekli desteği vermek için var gücümüzle çalışıyoruz. Esnaf ve sanatkarların desteğe ihtiyacı var.”dedi.

“2022’de esnaf ve sanatkarlara 90 milyar lira faiz indirimli kredi verildi”

2022 yılında esnaf ve sanatkarlara 90 milyar lira faiz indirimli kredi verildiğini kaydeden Muş, şunları kaydetti: “Ticaret Bakanlığı olarak esnaf, sanatkarlar ve kooperatiflerin karşılaştıkları sorunların çözümü için ilgili tüm kurum ve kuruluşlarla koordinasyon halinde çaba harcıyor, istişare mekanizmalarını canlı tutmanın gayreti içerisindeyiz. Gerekeni hep birlikte yapmaya devam edeceğiz. Esnaf ve sanatkârlarımızı geliştirmek.”dedim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
televizyon tamircisi en yakın
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu