Teknoloji

Microsoft sayısız oyun kumandasını engellemeye başlıyor

Görünüşe göre Microsoft, “yetkisiz” Xbox aksesuarlarına karşı harekete geçmeye karar verdi.Windows Central sitesinde yer alan habere göre Microsoft’un Xbox konsolları, resmi Xbox lisansına sahip olmayan aksesuarlarla uyumlu ( kumandalar, kulaklıklar, direksiyonlar, kumanda kolları gibi) bağlandığında şu hata mesajını göstermeye başladı: ” Bağlı bir aksesuar onaylanmadı. İzin verilmeyen aksesuarların kullanılması oyun deneyiminizi tehlikeye atar. Bu nedenle izinsiz aksesuarın kullanımı 12/11/2023 tarihinde engellenecektir. Aksesuarın geldiği mağazaya danışın veya iade konusunda yardım almak için üreticiyle iletişime geçin.

Etkilenen üreticilerden biri olan Brook Gaming, birkaç gün önce X hakkında rapor verdi ( eski Twitter) bir mesaj göndererek 0x82d60002 hatasıyla “Bağlı bir aksesuara izin verilmedi” İlgili kullanıcı raporlarını doğruladı. Brook Gaming, bildirimin Xbox One ve Xbox Series’te göründüğünü iddia ediyor

Windows Central’a göre Microsoft, üçüncü taraf kablosuz aksesuarları lisanslama yaklaşımını değiştirerek üreticilerin yalnızca Xbox Kablosuz Denetleyicilerine benzemeyen benzersiz denetleyiciler geliştirmelerine olanak tanıdı. Resmi ” Xbox için tasarlandıRozetsiz kontrol cihazlarının ve diğer çevre birimlerinin engellenmesi bu değişikliklerin bir sonucu olabilir.

Resmi olmayan bir Xbox denetleyiciniz veya başka bir şey varsa yetkisiz Aksesuarlarınız varsa onlardan kurtulmak tek seçenek gibi görünüyor. Ancak yakın zamanda devre dışı bırakılacak aksesuarların kesin bir listesi bulunmadığından 12 Kasım’a kadar beklemeniz ve kumandanıza, kulaklığınıza veya direksiyon simidinize ne olacağını görmeniz gerekecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
televizyon tamircisi en yakın
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu