Haber

Putin: Rusya’da genel ekonomik durum istikrarlı bir şekilde gelişiyor

Rusya lideri Putin bugün ekonomik konularla ilgili bir toplantıda şunları söyledi: Son istatistikler, genel ekonomik durumun öngörülerle uyumlu bir şekilde geliştiğini gösteriyor. “Bu yılın ilk 9 ayında Rusya ekonomisi geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 2,8 büyüdü.”Bu kelimeyi kullandı.

Putin, Ağustos ve Eylül aylarında ekonomik büyümenin yüzde 5,2 olduğunu kaydetti.

Ücretlerin de arttığını belirten cumhurbaşkanı, şunları söyledi: “Bu yılın ilk 8 ayında ücretlerde gerçek anlamda yüzde 7,9 oranında artış yaşandı. Yani ücretler enflasyondan daha hızlı artıyor” söz konusu.

‘Yaptırımlar yabancıların kafasını karıştırdı’

Batılı ülkelerin son yıllarda Rusya’ya karşı çok sayıda yaptırım paketi uyguladığını hatırlatan Rusya Devlet Başkanı Putin, şöyle konuştu: Bu yaptırımlar aslında kafaları karıştırdı. “Bizi cezalandırmaya çalışırken sonuç olarak istatistiklere baktığımızda kendi ekonomilerine, istihdamlarına darbe vurdular.”yorumunu yaptı.

Batılı ülkelerin fantezilerinde saçmalık noktasına geldiğini belirten Putin, şunları kaydetti: “Rusya’ya tornavida, iğne ve benzeri ürünlerin ithalatının yasaklanmasını teklif ediyorlar”” söz konusu.

‘Aslında buraya ne kadar az çöp gelirse o kadar iyi.’

“Aslında buraya ne kadar az çöp gelirse o kadar iyi” diyen Rusya Devlet Başkanı, “Böylece Avrupa’nın büyük şehirlerinden tahtakurularının buraya ihraç edilme riski de azalacak.”

Putin, yaptırımların saldırganlık potansiyeli neredeyse tükenmek üzereyken, kritik küresel altyapı tesislerine yönelik sabotajlardan endişe duyduklarını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
televizyon tamircisi en yakın
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu