Haber

Sahibini kaybeden akıllı köpek polise başvurdu

? İngiltere’de yanından uzaklaşarak sahibini kaybeden Rosie adlı köpek, çareyi polise başvurmakta buldu. Akıllı köpek, Leicestershire’daki polis merkezine giderek yetkililerin sahibiyle irtibata geçmesini bekledi. Rosie’nin o anları polis tarafından paylaşıldı.

Leicestershire polisi, dün Rosie’nin nasıl kendilerine başvurduğunu gösteren imajları yayınlayarak ‘Border Collie olan Rosie’nin imajlarını güvenlik kamerasında yakaladık, böylelikle içeri girmeden ve köşede oturmadan evvel kapılara yaklaştığını görebilirsiniz. Akıllı köpek!’ mesajını paylaştı. En zeki köpek ırklarından biri olarak kabul edilen Border Collie cinsi Rosie’nin sahibiyle gezerken kaçtığı ve daha sonra polis merkezine sığınarak bir köşeye oturup polisin sahibiyle irtibata geçmesini beklediği belirtildi.

Polis Rosie’ye su verdiklerini ve karakolda birçok arkadaş edindiğini belirtip ‘Neyse ki bir tasma takıyordu, bu yüzden Rosie’nin güvenli ve iyi bulunduğuna sevinen sahibiyle iletişime geçmek için bir ipucu mevcuttu. Rosie, kaçarken ikinci bir köpekle beraber yürüyordu. Ne sevimli, akıllı bir köpek’ tabirlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
televizyon tamircisi en yakın
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu