Haber

Son dakika! İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener: 5 parti Kılıçdaroğlu’nun aday olması gerektiğini söyledi

İyi parti Genel Lider Meral Akşener, 6 Masa’da yaşanan adaylık krizinin ardından bugün partisinin GİK toplantısına katıldı. Saatlerce süren doruk noktasının ardından kameraların karşısına geçen Akşener, 6 Masa’nın dağıldığına dikkat çekti.

“İYİ PARTİ OLARAK İMAMOĞLU VE SLOW İSİMLERİNİ TAVSİYE EDERİZ”

Akşener, dün 12’nci kez gündeme gelen 6’lı masa toplantısında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığını 5 partinin istediğini belirtti. İyi partiEkrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş isimlerini önerdik” dedi.

“ERDOĞAN’A KARŞI TÜM ÇALIŞMALARDA KAZANIYORLAR”

Akşener, açıklamalarına şöyle devam etti; “3 yıldır adını sokaklarda ve meydanlarda sıkça duyduğumuz, uzun süredir tüm araştırmalarda gördüğümüz iki ismin Cumhurbaşkanı Erdoğan’a karşı adaylığını kazanacağına dair görüşümüzü bildirdik. Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu.

“KİŞİSEL HEDEFLER TÜRKİYE’Yİ TERCİH EDER”

Araştırma yapılmasına ilişkin görüş ve önerilerimiz paydaşlar tarafından reddedilmiştir. 6 Levha’nın son toplantısında bir “uzlaşma” sağlandı. Kişisel hırslar Türkiye’ye tercih edildi. Bireysel çıkarlar uğruna caiz görülen kuyruklu saçmalıklar, milletin kazandığı büyük bir hakikate tercih edilmiştir. Küçük hesaplar 85 milyonluk kutsanmış bir zafere tercih edilir. Bu yüzden Üniforma Partisi’ni kurmadık. Hatta daha önce bir kez bile önce Büyük Parti demedim. Önce millet, vatan dedik. Sözümüzden sapmadık. Partinin çıkarlarını hiçe saydık ve milletimiz için fedakarlık yaptık.

“6’LI MASA NOTER MASASINA DÖNÜŞTÜ”

Üzülerek belirtmek isterim ki, geldiğimiz noktada dünkü prestijiyle 6’lı Masa, millet iradesini kararlarına yansıtma yeteneğini kaybetmiştir. Milletimizin ortak iyiliği için iyi niyetlerle oturduğumuz bu masa, potansiyel adayların tartışıldığı bir ortak akıl platformu olmaktan çıkmış, alternatifleri kara listeye alarak tek bir adayın onayı için çalışan bir noter masasına dönüşmüştür. .

“NOTER MASASINDA VEYA OYUN MASASINDA OLMAYACAĞIZ”

Ne olursa olsun imzamızın, milletimize verdiğimiz her sözün arkasındayız ama noter masasında da kumar masasında da olmayacağız. Cumhuriyetimizin yeni yüzyılını asla körü körüne görmeyeceğiz. Milletimizin kazanma umudunu yok etmeyeceğiz. Ülkemizi sadece kriz üreten ucube bir sisteme mahkûm etmeyeceğiz. Bugün de inatla ve ısrarla ben olmadığımızı söylemeye devam edeceğiz. Milletimizin sesini tüm Türkiye’ye duyuracağız.”

kinikhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
televizyon tamircisi en yakın
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu