Haber

Tarkan: “Akbelen Ormanlarını Rahat Bırakın”

Muğla İkizköy’deki maden ocaklarını büyütmek için Akbelen Ormanı’ndaki ağaç katliamı sürerken dünya yıldızı Tarkan, “Akbelen Ormanları’nı rahat bırakın” davetinde bulundu.

Katliamlara karşı hareket başlatan ve kesimlerin durdurulması için harekete geçen köylüler, çevre savunucuları ve yaşam alanı aktivistleri, seslerini tüm dünyaya duyurmak için çabalıyor. Doğa katliamına ilişkin sosyal medyadaki yansımalar her geçen gün artarken, dünya yıldızı Tarkan da orman köylülerine destek verdi. Tarkan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, ” Doğanın hakları vardır! Akbelen ormanlarını rahat bırakın! Bölgede bu katliama direnen herkesin yanındayım” dedi.

OGM İşçisi Ağaçları Kesiyor !

Gazeteci Timur Soykan, Orman Genel Müdürlüğü çalışanlarının şirkete yol açmak için orman ağaçlarını kestiklerini iddia etti. Soykan, “Akbelen’de jandarma şirket için köylülere saldırırken, Orman Genel Müdürlüğü ağaçları katlediyor. Ormanı korumakla görevli OGM personeli ağaçları keserek şirkete yer açıyor. Halkın vergisiyle var olan kurumlar, şirketlerin kölesi haline geldi. Yazık,” dedi.

kangalajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
televizyon tamircisi en yakın
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu