Sağlık

Türk Oftalmoloji Derneği’nin Mobil Göz Muayene Aracı Hatay’da Hasta Kabulüne Başladı

Türk Oftalmoloji Derneği (TOD) Başkanı Prof. Dr. Ziya Kapran, 11 ilimizi etkileyen depremin ardından ilk günden bu yana afet bölgesindeki güçlendirme çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti. Bu kapsamda Adıyaman Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne konteyner temin edildiğini, Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne ekipman temin edildiğini paylaştı. TOD, İstanbul ve Adana’da tahliye edilen Cerrahpaşa ve Balcalı Hastanelerinde görev yapan asistan ve uzman doktorlar başta olmak üzere depremden etkilenen tüm göz hekimlerine eğitimlerine devam etmeleri için takviye verdiklerini söyledi.

Türk Oftalmoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Ziya Kapran: “Aracımızda 2 Uzman Hekim ve 2 Yardımcı Personel Çalışacak”

Türk Oftalmoloji Derneği (TOD) Lideri Prof. Dernek üyelerim uzun bir teklif listesi hazırladılar. Burada çalışmak isteyen herkese teşekkür ederiz. Araçta bir hafta görev yaptıktan sonra arkadaşlarımız görevi yeni ekibe devredecek. TOD olarak amacımız, kronik göz hastalığı olanlara ve kontrol süresi dolan göz tansiyonu hastalarına, görme kaybına neden olacak hastalıkların tanı ve tedavisine yardımcı olmaktır.” söz konusu.

“Dayanışma ile sıkıntılarımızı biraz olsun hafifletmek için birlikte çalışmaya devam ediyoruz”

Mobil göz muayene aracının sahaya uygunluğundan sorumlu Türk Oftalmoloji Derneği Yönetim Kurulu Üyesi. Kıvanç Güngör ise depremzedelerin gözlüklerini, göz ilaçlarını ve kontakt lenslerini enkazın altında bıraktıklarını belirterek, “Depremzedelerin ihtiyaç duydukları göz muayenesini yapabilmeleri için aracımızı tam teşekküllü bir şekilde hazırladık. Dileğimiz ve hedefimiz derneğimize yapılacak bağışlarla bu araçların sayısını artırmak ve diğer illerimizde de hizmet vermelerini sağlamaktır. Bu nedenle derneğimiz sanayi kuruluşlarından, dernek üyelerinden, hekim meslektaşlarından ve vatandaşlardan gelen bağışları koşulsuz bağış olarak kabul etmektedir. Bayrampaşa Göz Pırıltı Savunma Vakfı Hastanesi aracımız için ekipman sağladı, teşekkür ederiz. Hep birlikte, dayanışma içinde, sıkıntılarımızı biraz olsun hafifletmek için hep birlikte çalışmaya devam ediyoruz.” dedi.

prof. Kıvanç Güngör, Türk Oftalmoloji Derneği (TOD) mobil göz muayene aracının Sağlık Bakanlığı tarafından onaylandığını belirterek, mobil göz muayene aracının beyin sarsıntısı bölgesindeki diğer illeri de ziyaret edeceğini, bununla ilgili çalışmaların devam ettiğini ve takvim netleştiğinde kamuoyuna duyurularak hasta kabul edeceklerini sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
televizyon tamircisi en yakın
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu