Haber

Yeniden Refah Partisi’nin arkasındaki güç kim! İstanbul’da oyun oynuyorlar…

  • Haber7 – ÖZEL 

Yerel seçimlere 3 gün kala siyasi atmosferde de seçim heyecanı ve hamleler had safhada. Yeniden Refah Partisi’nin (YRP) özellikle büyükşehirde aday çıkarması ile parti içinde yaşanan kriz, parti içinde bölünmelere sebep oldu. Cumhur İttifakına destek çağrıları partinin üst düzey yöneticilerinden yükselirken, İstanbul’da yerel seçim yarışı adeta bıçak sırtında gidiyor.

31 Mart seçimlerine ittifaksız girme kararı alan ancak perde arkasında başta İstanbul olmak üzere Cumhur İttifakı adaylarına kaybettirme politikası izleyen Yeniden Refah Partisi’nin İstanbul’da yoğun dağıttığı reklam afişleri ve astığı bayraklar dikkat çekmişti. İstanbul’un birçok noktasında yer alan Yeniden Refah Partisi ve CHP pankartlarının yan yana olması dikkat çekerek, akıllara aynı şirketten mi basılıyor sorusunu getirmişti. Yeniden Refah Partisi’nin kurucularından Mahmut Altunsoy’un, Yeniden Refah Partisi’nin maddi sıkıntı çektiğini ve İstanbul’daki bütün reklamlarını CHP’nin üstlendiği iddiasına bir yenisi daha eklendi. İYİ Parti İBB Başkan Adayı Buğra Kavuncu’da YRP’nin hazine yardımı almadığını ifade ederek, reklam göndermesinde bulundu.  

ORTAK SEÇİM KAMPANYASI

Sosyal medya platformu X’de yer alan ‘İBB Haber’ isimli yıllarca CHP’li İBB tarafından fonlandığı bilinen hesaptan geçtiğimiz haftalarda dikkat çekici bir iddia yer aldı. Yeniden Refah Partisi İBB adayı Mehmet Altınöz’ün açık hava kampanyasını İBB’nin üstlendiği ifade edilen paylaşımda, Altınöz’ün afişlerinin ücretsiz olarak İstanbul genelinde İBB’ye ait reklam mecralarına yine İBB’ye iş yapan firmalar tarafından asıldığı iddia edildi.

Özellikle Beşiktaş, Üsküdar gibi bir çok ilçede gece CHP afişlerini asan görevliler YRP afişlerini de astığı iddiaları yayılırken, Yeniden Refah Partisi’nin kurucularından Mahmut Altunsoy, bugün yaptığı açıklamada Yeniden Refah’ın reklam kampanyasını, bayrakları ve afişlerini CHP teşkilatının yaptığını ileri sürdü.

İYİ PARTİ ADAYI KİMİ İMA ETTİ?

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in 2024 yerel seçimleri için işbirliği önerisi götürdüğü İYİ Parti, seçime ‘hür ve müstakil’ gireceklerini açıklayarak Özel’i adeta kapıda bırakmıştı. İttifakların kritik önem taşıdığı İstanbul’da İYİ Parti’nin adayı Buğra Kavuncu’dan da ‘Yeniden Refah Partisi’ne’ ilişkin bir çıkış geldi. İYİ Parti İBB adayı Buğra Kavuncu, YRP’nin mecliste bir grubu olmadığını ve dolayısıyla bir hazine yardımının olmadığını belirten Kavuncu YRP’nin reklam afişlerine ‘arkalarında ciddi bir güç olduğu anlaşılıyor’ sözleriyle göndermede bulundu.

İYİ Parti İBB Adayı Kavuncu, “Yeniden Refah Partisi’nin meclis grubu yok, hazine yardımı yok. Nereden gelmiştir kim vermiştir bilemem ama sokaktaki reklamlarına, afişlerine bakınca arkalarında ciddi bir güç olduğu anlaşılıyor, kim olduğunu bilemem.” diyerek imada bulundu.

İKİ KATI REKLAM

Sosyal medya platformu X’de yer alan ve yıllarca CHP’li İBB tarafından fonlandığı ‘İBB Haber’ isimli hesaptan yapılan iddiada, İBB Medya Birimi’nin son anketlerin İmamoğlu aleyhine gelmeye devam etmesi üzerine Yeniden Refah Partisi’nin açık havadaki reklam görünürlüğünü iki katına çıkardığı iddia edildi. Ayrıca Yeniden Refah Partisi İBB Adayı Mehmet Altınöz’ün Google üzerinden haber sitelerine reklam vermesi de dikkat çekti. Olay, İmamoğlu cephesinin umudunu YRP’nin AK Parti’nin oylarını bölme ihtimaline bağlaması olarak yorumlandı.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
televizyon tamircisi en yakın
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu