Haber

3 yaşındaki oğlu öldü: Anne sonunda her şeyi itiraf etti

Kartal’da 3 yaşındaki oğlunu beşikte boğarak ölümüne neden olan anneye ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi. İlk savunmasında olayı yalanlayan anne, ikinci savunmasında her şeyi itiraf etti.

Kartal’da beşiğinde yatan 3 yaşındaki oğlu Enes Aslan Özdemir’in nefes almadığını ve morardığını fark eden anne Meryem Topçu (28), durumu sağlık ekiplerine bildirdi. Epilepsi hastası olan Özdemir kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Olayın ardından Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı.

1 OĞLUM DAHA HAYATINI KAYBETTİ

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Meryem Topçu’nun 11 aylık oğlu Ömer Faruk Özdemir’in de epilepsi hastası olduğu ve Topçu’nun 2017 yılında epilepsi nedeniyle takip altında olduğu sırada Ömer Faruk Özdemir’i boğmaya çalıştığı kaydedildi. Ömer Faruk Özdemir, taburcu olduktan bir süre sonra 31 Temmuz 2019’da annesi Meryem Topçu tarafından morarmış halde bulundu. Yoğun bakım ünitesinde tedavisi devam ederken 2 Ağustos 2019’da hayatını kaybettiği kaydedildi.

Enes Aslan Özdemir’in ölümünün boyun bölgesine uygulanan baskı sonucu gerçekleşmiş olabileceğinin belirtildiği iddianamede, Meryem Topçu’nun sonuç doğuracağını bilerek kendi isteğiyle yaptığı eylemi gerçekleştirdiğinden şüphelenildiği kaydedildi. ölümde, doğrudan niyetle.

ÖNCE BAŞARISIZ OLMADIĞINI SÖYLEDİ, SONRA İTİRAF ETTİ

Meryem Topçu, savcılığa verdiği ifadede, “Beşiğine baktığımda oğlum Enes’in morardığını gördüm. İlk müdahaleyi hemşire olan üst kat komşum İ.Ö. yaptı. Müdahaleden önce kalbi durmuştu. Ambulansı aradım. Diğer oğlum Ömer Faruk Özdemir de bir ay önce vefat etti. Benim hatam yok.” .

Mahkemeden duruşma olduğuna dair belgeleri aldıktan sonra karakola giden Meryem Topçu, çocuğunu görmeye başladığını ve bu durumu itiraf etmek zorunda kaldığını belirtti. Topçu, çocuğunun boğazını sıkarak nefes almasını engellediğini, çocuğun zorlanmaya başladığını, daha sonra kontrol ettiğinde hareketsiz kaldığını, herkese doğal sebeplerden öldüğünü anlattığını belirtti.

Geçtiğimiz hafta görülen karar duruşmasında mahkeme, Meryem Topçu’nun tutukluluğunun devamına karar vermiş ve Topçu’yu “nitelikli kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
televizyon tamircisi en yakın
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu