Haber

ABD Federal Hakimi, Tecavüz Davasında Trump’ı Sorumlu Buldu

YENİ ABD’de federal yargıç, daha önce “E. Jean Carroll” ve tazminat ödemeye mahkum edildi.

Manhattan bölge mahkemesi hakimi Lewis Kaplan, Carroll’un açtığı yeni davada jürinin yalnızca Trump’ın ne kadar tazminat ödeyeceğine karar vereceğini belirtti.

Kaplan, bu yılın başındaki tecavüz ve hakaret davasında Trump’ı suçlu bulan heyetin kararının devam ettiğini, tazminat miktarının belirlenmesine yönelik duruşmaların 15 Ocak 2024’te başlayacağını kaydetti.

Carroll, Trump’ın mayıs ayında tecavüz ve hakaretten suçlu bulunmasının ardından kazandığı 5 milyon dolara ek olarak 10 milyon dolar daha “zarar” tazminatı talep ediyor.

Eski Başkan Trump dergiDergi yazarı 79 yaşındaki Carroll’un açtığı “tecavüz ve hakaret” davasında, mayıs ayında iki hafta süren duruşmanın ardından jüri tarafından suçlu bulunmuştu.

Jüri, Trump’ın Carroll’a cinsel taciz ve saldırı suçundan 2 milyon dolar, hakaret suçundan ise 3 milyon dolar olmak üzere toplam 5 milyon dolar tazminat ödemesi gerektiğine karar verdi.

Carroll, ilk yasal zaferinin ardından Trump’a ikinci bir “tazminat” davası açarken, Trump’ın Carroll’a karşı açtığı karşı iftira davası 8 Ağustos’ta hakim tarafından kabul edilmedi.

Carroll, 2019’da Trump’ın 1996 baharında New York’taki Bergdorf Goodman mağazasının soyunma odasında kendisine tecavüz ettiğini açıklarken, Trump iddiaları yalanlamıştı.

seydikemer-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
televizyon tamircisi en yakın
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu