Haber

ABD Temsilciler Meclisi, Amerikan birliklerinin Suriye’den çekilmesini talep eden yasa tasarısını oyladı

Amerika Birleşik Devletleriaskerlerinin SuriyeTBMM’nin geri çekilmesine ilişkin yasa tasarısı, Temsilciler Meclisi’nde 103 ‘evet’ oyuna rağmen 321 ‘hayır’ oyu ile reddedildi.

Tasarıya Demokratlardan 56, Cumhuriyetçilerden 47 milletvekili destek verdi.

Gaetz, Suriye’de oluşan karmaşık denkleme işaret ederek, Amerikalıların Suriye’nin nasıl büyük güçler için rekabet arenası haline geldiğini merak edebileceklerini ifade etti.

Suriye rejiminin kendi halkına ateş açmasıyla başlayan olaylarda Körfez ülkelerinin muhalefete verdiği desteği hatırlatan Gaetz, İran’ın sadece Suriye’yi değil Suriye’yi de desteklediğini söyledi. Hizbullah’ı da sahaya sürdü ve Suriye’yi işgal etti. kaydedildi. Gaetz, Rusya’nın da müdahale ettiğini ve böylece Doğu Akdeniz’e inerek tabloyu daha da karmaşık hale getirdiğini söyledi.

‘ABD ordusunun işi, Amerikan vergileriyle yabancı topraklarda savaş yürütmek değil’

Cumhuriyetçi milletvekili tasarıya takviye teklif ediyor Marjorie Taylor GreeneAyrıca ABD Savunma Bakanlığı’nın yabancı ülkelerdeki Amerikan vergi mükelleflerinin değerine savaş açmaması gerektiğini de savundu.

Greene, Savunma Bakanlığı’nın Suriye’ye değil ülkeye uyuşturucu kaçakçılığı yapan Meksikalı kartellerle savaşması gerektiğini söyledi.

Seçim bölgesinden Amerikalı yok “Suriye’de savaşa gitmeli.Greene, birçok Amerikan askerinin yabancı topraklarda hayatını kaybettiğine dikkat çekti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
televizyon tamircisi en yakın
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu