Haber

BBP Genel Başkanı Destici’den çağrı: Kızılay Başkanı Kınık istifa etsin

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Lideri Mustafa Destici, 14 Mayıs seçimleri ve Kızılay’daki duruma ilişkin görüşlerini paylaştı. Daha önce iki kez Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık’ı istifaya çağıran Destici, bu daveti sosyal medyadan yineledi.

‘ORTAK LİSTE İLE GİRMİŞ OLSAYDIK 300 MİLLETVEKİLİNİN ALTINDA OLMAYACAĞIZ’

Destici, sosyal medya paylaşımında şu ifadeleri kullandı: “Kan bağışı başta olmak üzere tüm bağışların önüne set çektiğini, kurumsal yapıya zarar verdiğini fark eden Kızılay Önderi, onlarca emeği lekelediğini anlıyor. Binlerce çalışanımız sorumluluklarını yerine getirmeli ve görevini sorumlulara bırakmalıdır.Vatandaşlarımıza davetimiz pirelere kızıp yorganı yakmayalım.Sağlıklı insanlarımız mutlaka sağlık merkezlerine ve noktalarına gitmelidir. Kan bağışının yapıldığı Kızılay kan bağışında bulunsun ve kan bulunamadığı için hiçbir hastamız hayatını kaybetmesin.”

FOX TV’de katıldığı programda 14 Mayıs seçimlerine ilişkin değerlendirmelerde de bulunan Destici, Cumhur İttifakı’nın ortak listeyle seçimlere katılmamasını eleştirdi. Destici konuyla ilgili şunları söyledi: “Seçim yaklaştıkça bir gerçek ortaya çıktı. Hangi ittifak ortak liste yaparsa kar eder. Bunu hem muhataplarımızla hem de kamuoyuyla paylaştım. Seçime 4 siyasi parti katılabilseydi. Tek liste olarak veya kısmi yerlerde işbirliği yapsaydık çok daha fazla olurdu.” Milletvekili atama şansımız olabilirdi. Ortak liste ile girseydik 300 milletvekilinin altına düşmezdik. Ama olmadı. Ben üzerime düşeni yaptım.” (HABER MERKEZİ)

hacilarajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
televizyon tamircisi en yakın
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu