Ekonomi

Borsa haftaya yükselişle başladı.

Açılışta BIST 100 endeksi önceki kapanışa göre 28,30 puan ve yüzde 0,57 değer kazanarak 5.013,16 puana yükseldi.

Bankacılık endeksi yüzde 1,51 ve holding endeksi yüzde 0,45 arttı. Bölüm endeksleri arasında en çok kazandıran bankacılık olurken, elektrik %1,65 ile en çok kaybeden oldu.

Geçtiğimiz hafta boyunca dalgalı bir seyir izleyen BIST 100 endeksi, Cuma gününü yüzde 0,28 artışla 4.984,86 puandan tamamlarken, haftalık bazda yüzde 6,68 kayıpla tamamladı.

Analistler, enflasyon endişelerinin arka plana itilmesiyle yatırımcıların resesyon riskine ilişkin gelişmelere odaklandığını belirterek, politika yapıcıların açıklamalarının bu anlamda kritik öneme sahip olduğunu vurguladı.

Bugün başlayacak Davos Zirvesi’nden haber akışının takip edileceğini belirten analistler, veri gündeminde yurt içi bütçe dengesi ile Almanya ve Euro Bölgesi’ndeki ZEW ekonomik inanç endeksinin öne çıktığını belirtti.

Analistler, bugün ABD’de piyasaların tatil olması nedeniyle küresel piyasalardaki işlem hacimlerinin düşük olabileceğine dikkat çekerek, teknik olarak BIST 100 endeksinde 5 bin 100 puanın direnç konumunda ve seviyelere indiğini kaydetti. 4.700 takviye konumunda.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
televizyon tamircisi en yakın
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu