Haber

Çin Dışişleri Bakanı Wang Yi, Türkiye’nin bölgesel ve uluslararası arenada önemli bir rol oynamasını destekliyor

Çin Komünist Partisi (ÇKP) Merkez Komitesi Politbüro Üyesi, Dışişleri Merkez Komitesi Başkanı ve Dışişleri Bakanı Vang Yi, ülkesinin Türkiye’nin bölgesel ve bölgesel kalkınmada önemli bir rol oynamasını desteklediğini belirtti. uluslararası arena.

Global Times’ın haberine göre, dün Türkiye’ye yaptığı ziyarette Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ile bir araya gelen Wang, Çin’in yeni kurulan Türk hükümeti ile karşılıklı stratejik güven ve uyumu güçlendirmek için çalışmaya istekli olduğunu ifade etti.

Vang, Fidan ile görüşmesinde, “Çin, Türkiye’nin bölgesel ve uluslararası arenada önemli rol oynamasını destekliyor ve Türkiye’nin iç işlerine herhangi bir dış güç müdahalesine karşı çıkıyor.” terimini kullandı.

Türk hükümetinin daveti üzerine Türkiye’yi ziyaret eden Vang, yükselen piyasa ekonomilerinin ve gelişmekte olan başlıca ülkelerin temsilcileri olarak iki ülkenin kapsamlı ortak çıkarları ve büyük bir işbirliği potansiyelini paylaştığını kaydetti.

Çin ile Türkiye’nin güç, eğitim ve kültür alanlarında iş birliğini geliştirmeye devam etmesi gerektiğini vurgulayan Vang, şunları kaydetti:

Çin, Türkiye’den daha kaliteli ürünler ithal etmeye, iki ülke arasındaki ticarette yerel para birimlerinin kullanılmasını desteklemeye ve daha fazla Çinli şirketin Türkiye’de gelişme ve yatırım yapmasına teşvik etmeye istekli.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
televizyon tamircisi en yakın
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu