Haber

Denizcilik Genel Müdürlüğü: 2 Bin Kişilik Yolcu Gemisi, Depremzedelerin Konaklaması İçin İskenderun’a Doğru Seferine Başlıyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına bağlı Denizcilik Genel Müdürlüğü, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerden etkilenen vatandaşların konaklaması için 2 bin kişilik özel bir yolcu gemisinin İskenderun’a doğru gerçek rotasına başladığını duyurdu.

Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler Kahramanmaraş, Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kilis, Malatya, Osmaniye ve Şanlıurfa’da binlerce kişinin ölümüne ve büyük yıkıma neden oldu. Bölgede arama kurtarma ve enkaz kaldırma çalışmaları devam ederken, ülke genelindeki tüm kurum ve kuruluşlar, meslek kuruluşları ve sivil toplum kuruluşları afetzedelere yardım ulaştırmak için çalışıyor.

Bu kapsamda Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na bağlı Denizcilik İşleri Genel Müdürlüğü, depremlerden etkilenen vatandaşların konaklaması için 2 bin kişilik kruvaziyer gemisinin İskenderun’a doğru seferine başladığını duyurdu. Denizcilik Genel Müdürlüğü’nün sosyal medya hesabından bugün yapılan açıklamada, geminin sahibi olan Medlog Lojistik firmasına da teşekkür edildi. Geminin iki gün içinde İskenderun Limanı’na varması bekleniyor.

“2 BİN KİŞİ KAPASİTELİ YOLCU GEMİSİ İSKENDERUN’A GERÇEK YOLCULUĞA BAŞLADI”

Denizcilik Genel Müdürlüğü’nün paylaşımı şöyle:

“Depremden etkilenen vatandaşlarımızın yaralarını sarmak ve konaklamalarını sağlamak amacıyla 2 bin kişilik yolcu gemisi İskenderun’a doğru seferine başladı. @medloglojistik. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz, katkıda bulundu ve bu süreçte desteklerini esirgemedi.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
televizyon tamircisi en yakın
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu