Yaşam

Dikkat gerektiren zeka testi: F harfleri arasındaki farkı 7 saniyede bulabilir misiniz?

Zeka testleri, önemli ölçüde beyin gelişimini, zihinsel hızı ve kısa süreli hafızayı etkili bir şekilde geliştirir. Bazen bir matematik sorusuna, bazen bilinmeyen bir nesneyi aramaya, bazen de bir görüntüdeki farklı bir unsuru bulmaya dayanır.

Zeka testleri çoğu zaman alışılmışın dışında düşünmeyi gerektirir. Gözümüz, tamamen aynı olan ancak küçük farklılıklara sahip olan unsurları ayırt edemez ve aradaki farkı göremez. Dikkatli bakar ve düzgün bir şekilde konsantre olursanız, tuhaf unsuru fark etme olasılığınız artar.

Farklı öğeyi bulmaya dayalı zeka testlerinde zorluk aslında onu ne kadar hızlı çözdüğünüzdür. Burada kimsenin yardımına ihtiyacınızın olup olmadığı da çok önemlidir.

7 SANİYEDE FARKLI OLANI BULUNEvet şimdi harekete geçme zamanı. Yukarıdaki görselde ortadaki “F” harflerinden biri diğerlerinden farklıdır. Görseldeki farklı “F” harfini 7 saniye içerisinde bulmanızı istiyoruz.

Aslında cevap tam karşınızda ama beynimiz görüntünün tamamını aynı görmemizi sağlıyor. Bunun için tüm dikkatinizi ve konsantrasyonunuzu vermeniz gerekiyor.

ZAMAN BAŞLADI

Hazırsanız zamanı başlatalım. Süre kısa evet ama bu oyunun zorlu olmasının asıl sebebi de bu. İşte sizden bir ipucu: İki kere denemekten çekinmeyin!

Ve mola başladı. Tüm konsantrasyonunuzu oyuna verin ve farklı “F” harfini aramaya başlayın. Başlangıçta hepsi aynı olsa da biri diğerlerinden farklıdır ve bu farkı keşfettiğinizde, görüntüye tekrar baktığınızda bir daha asla aynısını göremeyeceksiniz. Gözünüz direk farklı harfe gidecek ve bu durum görsel olarak sizi oldukça rahatsız edecektir.

İŞTE FARKLI F HARFİ

Akıp giden zamanla gerilime mi girdiniz? Verilen süre içinde farklı bir şey bulduysanız tebrikler. Artık bu testlerde gerçekten uzmansınız.

Doğru cevabı bulamazsanız süreyi yeniden başlatabilir veya süreyi tamamen kapatarak gerçek cevabı bulmaya odaklanabilirsiniz.

Hala doğru cevabı bulamayan okurlarımız için aşağıya cevabın bulunduğu görseli bırakıyoruz.

İşte diğerlerinden farklı olan “F” harfi;Peki kaç saniyede doğru cevabı buldunuz ya da doğru cevabı bulabildiniz? Yorumlarda bizimle paylaşın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
televizyon tamircisi en yakın
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu