Teknoloji

Elon Musk’tan Dev İndirim: Tesla’nın Popüler Elektrikli Araçları Çok Daha Ucuz Olacak!

ABD merkezli otomotiv devi Tesla, kurucusu olduğu elektrikli araç pazarındaki liderliğini sürdürmek için yeni kararlar almaya devam ediyor. Artan rekabet nedeniyle özellikle Çin’de satış rakamlarında düşüş yaşayan firma, nispeten değerli Model X ve Model S araçlarıyla Uzakdoğu ülkesinde satışa çıktı. İşte otomobillerin yeni güncel fiyatları

Elon Musk yönetimindeki Tesla, rekabetin kızıştığı elektrikli otomobil pazarında liderliğini korumak adına bir fiyat indirimi kararı daha aldı.

Dev şirket, Çin’de artan üreticiler nedeniyle satışlarını yeniden artırmak amacıyla etiket değeri nispeten pahalı olan Model X ve Model S araçlarının fiyatlarında indirime gitti.

Geçtiğimiz yıllarda Uzak Doğu ülkesinde bu iki otomobilin fiyatını düşürme kararı alan marka, bu kez karaya çıktı ve otomobiller adına yüzde 10’un üzerinde indirim yaptı.

Bu kapsamda Tesla Model S’in fiyatı yüzde 14 düştü ve başlangıç ​​paketinin Çin’deki satış fiyatı 698.900 yuan (96.423 $) olarak güncellendi.

Model X ise yüzde 21 oranında ciddi bir fiyat düşüşü yaşadı. Markanın en değerli arabasının Çin’deki başlangıç ​​fiyatı 738.900 yuan’dan (101.942 $) başlıyor.

Tesla’nın ülkemizde satılan tek otomobili olan Model Y ile ilgili şimdilik bir değişiklik yok. Nisan ayında Türkiye’ye ayak basan araç, şu ana kadar 5 bin teslimatla beklenenin üzerinde bir satış rakamına ulaştı.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım…

habergurun.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
televizyon tamircisi en yakın
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu