Teknoloji

Genç pilotlar gökyüzüyle buluştu! Türk Hava Kurumu’nun gurur günü…

THK’nın Etimesgut Havalimanında düzenlenen törene; THK Kayyum Heyeti Başkanı Vali Kemal Yurtnaç, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu, Eski Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal ve davetliler katıldı.

Törende konuşan THK Kayyum Heyeti Başkanı Vali Kemal Yurtnaç; “THK, Türk havacılığının temellerini atan ve bu güne kadar bu alanda önemli hizmetler veren köklü bir kurumdur.

Bugün burada, THK ve HVKK arasında imzalanan protokol kapsamında ilk uçuşlarını gerçekleştirecek olan teğmen pilotlarımızı kutlamak için bir araya geldik.

Bu protokol, iki kurum arasındaki işbirliğini daha da güçlendirerek, Türk havacılığının gelişmesine katkıda bulunacaktır. Teğmen pilotlarımıza uçuşlarında başarılar diliyorum. Kendilerinin vatanımıza ve milletimize hayırlı hizmetler vermesini temenni ediyorum.” dedi.

Teğmen pilotların THK’nın deneyimli pilotlarının gözetimindeki ilk uçuşlarını Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu ve THK Kayyum Heyeti Başkanı Vali Kemal Yurtnaç birlikte izlediler.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
televizyon tamircisi en yakın
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu