Haber

“Gezegenimiz İçin” İklim ve Gençlik Buluşması

“AB İklim Diplomasisi Haftası 2022” kapsamında panel ve etkinlikler düzenlenecek

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu ve Antalya Büyükşehir Belediyesi iştirakinde, ‘AB İklim Diplomasisi Haftası 2022’ aktiflikleri düzenlenecek. 15 Kasım Salı günü düzenlenecek etkinliklerde Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi üyeleri, Genç Gönüllüler ve Akdeniz Üniversitesi’nden davet edilecek öğrencilere iklim değişikliği ve dünyayı global ısınmanın tesirlerinden muhafaza ve iklim gayreti konusundaki çalışmalar anlatılarak farkındalık yaratılacak. Etkinlikler kapsamında gençlerin de fikir ve teklifleri dinlenecek.

Antalya Büyükşehir Belediyesi nötr karbon amacı doğrultusunda; Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu ve Antalya Büyükşehir Belediyesi iştirakinde etkinlikler düzenlenecek. Aktiflik tüm paydaşlar için bilgi ve aksiyon ortasında köprü kurmak, faaliyetleri ve güzel uygulamaları sergilemek ve daha fazla hareketi teşvik etmek maksadını taşıyor. Aktifliğin gaye kitlesini ise daha çok gençler oluşturuyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi üyeleri, Genç Gönüllüler ve Akdeniz Üniversitesi’nden öğrenciler panelin dinleyicileri ortasında yer alacak.

İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ VE ANTALYA KONUŞULACAK

Etkinlikler 15 Kasım Salı günü Akra Barut Otel’deİklim Değişikliği ve Antalya’nın Dayanıklılığını Arttıracak Riskler ve Fırsatlar başlıklı panelle başlayacak. AB Delegasyonu Ulaştırma ve Alt Yapı Kesim Yöneticisi Akif Türkel Moderatörlüğünde gerçekleşecek panelde Christian Ballaro; İklim Adaptasyonu ve Avrupa Yeşil Mutabakatı, Prof. Dr. İhsan Çiçek; Antalya’da sıcak Hava Dalgaları ve Orman yangınları, Prof. Dr. Mehmet Somuncu; Turizm Dalı ve Adaptasyon Süreçleri, Antalya Büyükşehir Belediyesi Lider Danışmanı Etraf Yüksek Mühendisi Lokman Atasoy; Sıfır Karbon Gayesine Gerçek Antalya Büyükşehir Belediyesi mevzularında konuşma ve sunum gerçekleştirecek.

“GEZEGENİMİZ İÇİN” PANEL

İkinci oturumda ise ‘Gezegenimiz İçin’ başlıklı panel gerçekleştirilecek. Gazeteci ve Etraf Aktivisti Serkan Ocak Moderatörlüğünde gerçekleşecek panelde AB Büyükelçisi Nikolaus Meyer, Sürdürülebilir Ömür Aktivisti Dilara Koçak, Özgür Dalış Rekortmeni ve UNDP Türkiye Sudaki Hayat Savunucusu Şahika Ercümen konuşma yapacak. Panel de Antalya Büyükşehir Belediyesi ismine da sunum ve konuşma yapılacak.

AĞAÇ DİKİMİ VE KONSER

Panelin akabinde konuklar ‘Gezegenimiz İçin’ kampanyası kapsamında Karaalioğlu Parkı’nda sembolik ağaç dikimi yapacak. Saat 19.00’da ise Karaalioğlu Parkı’nda ‘Gezegenimiz İçin’ Gençlik Buluşması ve ‘Doğa İçin Çal’ konseri gerçekleştirilecek.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
televizyon tamircisi en yakın
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu