Sağlık

Genital Estetik ile Saklı Güzelliğinize Değer Verin

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Minegül Eben, son vakitlerde bayanların ağır ilgi gösterdiği genital estetik süreçleri ile ilgili değerli bilgiler paylaştı.

Teknolojinin ve estetik cerrahinin gelişmesi ile jinekoloji alanında estetik teşebbüslere olan yönelimin gün geçtikçe arttığını belirten Op. Dr. Minegül Eben: ‘’Genitel estetik ihtiyaç nedenleri ise genellikle beklenenden büyük veya simetri olmayan labia minor, koyu renkli labia major ve gevşemiş labia major olarak sıralanmaktadır. Özellikle labiaplasti, genital organlar arasında yapılan estetikler içinde en sık tercih edilendir.’’ dedi.

Saklı güzelliğinize bedel verin

Op. Dr. Minegül Eben: ‘’Genital estetik korkularıyla bayanlar kimi cerrahi teşebbüslere başvurmaktadır. İç dudakların beklenenden büyük ve asimetrik olması, dış dudaklardaki renk değişimleri (koyulaşma), doku kayıpları bayanların genital estetiğe yönelimini arttırmıştır. Genital estetik süreçler cinsel dertler emeliyle yapılabildiği üzere cinsel işlev bozukluğu üzere durumlarda da yapılmaktadır. Genital bölgede deformasyon, hal bozukluğu, cilt renginde yoğunlaşma üzere sorunlar, bayanlarda cinsel hayatın olumsuz istikamette etkilenmesine neden olmaktadır. Bayanların genital estetik yaptırma maksatlarını şöyle sıralayabiliriz; cinsel bağda hazzı arttırmak, hoş görünen bir vulvaya sahip olmak, partner isteği (vajina daraltma), rahatsızlık veren manzarayı düzeltmek.’’

Genital estetik hangi süreçleri kapsamaktadır?

Vajinoplasti ameliyatı (vajina daraltma); bayanlar hormonal değişiklikler ve doğum sonrasında vajinal gevşeklik şikâyeti yaşayabilir. Zayıflamış vajina kasları cinsel bozukluklara, duygusal güvensizliğe, hoşnutsuzluğa ve hatta cinsel münasebet sırasında ağrıya neden olabilir. Bu durumu düzeltmek için vajina daraltma estetik cerrahi süreci yapılmaktadır.

Genital beyazlatma; Vajinal beyazlatma süreci, pigmentasyonun giderilmesine yardımcı olabilecek ve dış genital bölgenizde pembe ve yumuşak görünüm sağlayan yeni bir süreçtir. Vajinal beyazlatma, lazer, mezoterapi ve kimyasal peeling olarak 3 ana usul ile uygulanmaktadır. Bu uygulamalar 3-4 seans sürmektedir. Bu usuller kombine edilebildiği üzere tek başına da uygulanabilmektedir.

Labioplasti (iç dudak estetiği); genital bölgede yer alan iç dudakların küçültülmesi, estetik istikametten daha yeterli bir hâle gelmesi için yapılmaktadır. Labioplasti ameliyatlarının estetik haricinde cinsel manada da yararları vardır.

Orgazm aşısı; G noktası bölgesine enjekte edilen hyalüronik asid içeren dolgularla yapılan bir süreçtir. Bireyde orgazmı artırmayı emeller.

Genital PRP uygulaması; Bilhassa isteksizlik, vajinal kuruluk yahut idrar tutamama mevcutsa, cinsel gelişme isteyen her bayan için uygulanabilir. Vajinal PRP, trombositten varlıklı plazmanın (PRP) vajina ve klitorisin üst duvarına enjeksiyonunu içerir, kök hücrelerin çoğalmasını ve “daha genç” doku büyümesini tetikler.

Klitoris estetiği; bayan genital bölgesinde iç dudakların üst birleşme yerinde bulunan haz alma organı olan klitoris cildinin estetik operasyonuna denir. Bu operasyonun hedefi klitorisi örten kıvrımlı ve sarkmış derinin küçültülüp, hem işlevsel hem de estetik düzeltme sağlamaktır.(BSHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
televizyon tamircisi en yakın
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu