Haber

Kartepe Suadiye Kavşağı’nda ağaçlar budandı

Kocaeli genelinde konforlu ulaşım için çalışan Büyükşehir, kavşaklarda ve yol kenarlarında bulunan yeşil alanların bakımını da ihmal etmiyor.

Ulaşımda birçok değerli eseri kente kazandırarak vatandaşların seyahat kalitesini artıran Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, kavşaklarda ve yol kenarlarında bulunan yeşil alanların bakımlarını da gerçekleştiriyor. Bu kapsamda Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından Kartepe Suadiye Kavşağı’nda form budaması yapılıyor.

PİRAMİDAL VE KONİK ŞEKİLLER

Büyükşehir ekipleri, vatandaşların yoğun olarak kullandığı Suadiye Kavşağı’nın daha bakımlı ve görsel olarak daha güzel hale getirilmesi için bakım çalışması yapıyor. Kavşakta Gold Rider, Leylandi ve Blue Cypress cinsi ağaçlarda form budaması yapılır. Budama ağaçlara piramidal ve konik formlar verir.

DAHA İYİ BİR ÇEVRE İÇİN

Büyükşehir Belediyesi ekipleri görsel olarak daha zengin bir çevre oluşması ve ağaçların sağlığı için form budama gibi çalışmalar yapıyor. Budama çalışmalarının yapıldığı yerlerde aynı zamanda çevre temizliği ve diğer bakımlar da yapılmaktadır.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
televizyon tamircisi en yakın
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu