Haber

BİM patronu Galip Aykaç’ın istifasının perde arkası ortaya çıktı: Provokasyondan korkuyordu.

Fahiş fiyat artışları nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Cumhur İttifakı ortağı mpBaşkanı Devlet BahçeliHedefi olan zincir marketlerden biri olan BİM’in CEO’su Galip Aykaç’ın iki lidere verdiği cevaplar büyük yankı uyandırdı.

BİM CEO’SU AYKAÇ’IN İSTİFA KARARI SES YAPAR

Bahçeli’nin “Bizi FETÖ ile tehdit eden parti liderlerine söyleyecek sözümüz var. Bu ülkenin güzel insanları sizin yalanlarınıza itibar etmedi” sözlerine yanıt olarak MHP cephesinin karşısına çıkan BİM Başkanı Aykaç, Tepkilerin tavan yapması üzerine Gıda Perakendecileri Derneği başkanı oldu. dan istifa etti.

TOPLANTI DETAYLARI AÇIKLANDI

Aykaç’ın istifası büyük yankı uyandırırken, olayın arka planı yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Ekonomi yazarı Necla Dalan, Gıda Perakendecileri Derneği Başkanlığı’nda hafta sonu yapılan toplantıda Şok Marketler’in Galip Aykaç’tan istifa etmesini istediği açıklamasının da vurgulandığını belirtti.

“SOK MARKETLER’İN İSTİFA DAVETİSİ ETKİLİ OLMADI”

Şok Marketler’in istifa çağrısının yönetimdeki isimleri şoke ettiği öğrenilirken, açıklamanın iyi karşılanmadığı vurgulandı. BİM CEO’su Galip Aykaç’ın istifasında Şok’un davetinin etkili olmadığı belirtilirken, ülke genelinde 10 binden fazla şubesi bulunan BİM aracılığıyla provokasyona uğramaktan korkan Aykaç’ın istifa kararında ısrar ettiği belirtildi.

NE OLDU?

MHP lideri Devlet Bahçeli, enflasyonun etkisiyle oluşan fahiş fiyatlardan zincir mağazaları sorumlu tuttu ve sattığı ürünlere zam yapan zincir mağazaların FETÖ ile soruşturulmasını önerdi. BİM Murahhas Üyesi Galip Aykaç, Bahçeli’nin fahiş fiyatlara ilişkin sözlerine atıfta bulunarak açıklama yaptı. Aykaç, “Bizi FETÖ örgütüyle tehdit eden parti liderlerine bir sözümüz var. Bu ülkenin güzel insanları sizin saçmalıklarınıza hiçbir şekilde prestij tanımadı. Bizi farklı bir yere koyanlar bu süreçte bizi bir kez daha üzdüler.” zincir marketler diye altı çizilen üç harf ve Müslüman olduklarını öne sürenler nedeniyle bizi farklı bir yere koymaya çalıştılar.” Bizim bu insanlara söyleyecek sözlerimiz var. Lütfen aynaya baksınlar. Kendilerini görecekler. Bunların hepsinin bir arkası var. Bir algı yönetimi var. Tüketicilerimiz bunlara hiçbir zaman cevap vermedi” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
televizyon tamircisi en yakın
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu