Sağlık

Konya İl Sağlık Müdürlüğü’nden Acil Serviste Mobbing Olayına Disiplin Soruşturması

Konya İl Sağlık Müdürlüğü, Konya Şehir Hastanesi’nde mobbing iddialarıyla ilgili soruşturma açtıklarını duyurdu. Mobbing uyguladığı iddia edilen doktor hakkında disiplin soruşturması başlatıldığı öğrenildi.

Konya Şehir Hastanesi

Konya Şehir Hastanesi acil servisinde görev yapan bir doktorun hemşireler ve diğer sağlık çalışanlarına yönelik hakaret ve baskılarla mobbing uyguladığı iddiaları, Twitter gündemini meşgul eden konuların başında ilk sırayı aldı. ‘Konyaşehirdeskandal’ hashtagiyle paylaşılan tweetlere ek olarak Hemşireler ve Tüm Sağlık Çalışanları Sendikası (HEP-SEN), mobbing tezleriyle ilgili olarak şehir hastanesi başhekimliğine soruşturma için başvurduklarını açıkladı.

Konya İl Sağlık Müdürlüğü’nden BSHA’ya Soruşturma Açıklaması

Bilim Sıhhat Haber Ajansı’nın (BSHA) ulaştığı kaynaklardan edinilen bilgiye göre; Konya İl Sağlık Müdürlüğü olayla ilgili disiplin soruşturması başlatarak konuyu incelemek için harekete geçti. Bu konuyla ilgili mağduriyetlerin önüne geçmek için mobbing uyguladığı öne sürülen doktor hakkında disiplin soruşturması başlatıldığı öğrenildi. Soruşturma kapsamında sözlerin alındığı öğrenildi. Ayrıca üç hemşirenin görev değişikliği iddiasıyla ilgili olarak, hemşirelerin şehir hastanesinde aynı yerde göreve devam ettiklerine dair paylaşılan bilgiler ortada yer aldı.

Konya Şehir Hastanesi Mobbing Tartışmalarıyla Sallanıyor!

(BSHA-Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

aglasunhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
televizyon tamircisi en yakın
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu