Haber

Mersin Yenişehir Belediyesi Lise Öğrencilerine Drone Eğitimi Verdi

Mersin Yenişehir İlçedeki 18 lisede belediye tarafından verilen drone eğitimlerine katılan 405 öğrenci sertifikalarını aldı. Depremzedeler de Yenişehir Belediyesi’nin drone eğitimlerinden faydalandı.

Yenişehir Belediyesi, eğitim faaliyetleri ile çocukların bireysel becerilerini, problem çözme becerilerini ve grup çalışmalarını geliştirmelerine yardımcı olurken bilimsel inancı teşvik etmeyi amaçlıyor. Bu kapsamda başlatılan drone eğitimlerinde; lise öğrencilerine insansız hava araçları, havacılık kuralları, uçuş ilkeleri, meteoroloji, hava trafiği, kontrol sistemi, cihaz bakım ve onarımı konularında aydınlatıldı.

18 lisede 405 öğrenci eğitimlerini başarıyla tamamlayarak sertifika almaya hak kazandı. Sallanan bölgeden Mersin’e gelerek eğitimlerine devam eden öğrenciler de eğitimlerden yararlanma fırsatı buldu.

Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen törende eğitimlerini tamamlayan öğrenciler sertifikalarını Yenişehir Belediye Başkan Yardımcısı Özgür Buyruğa, Mersin İnternet Gazetecileri Derneği Lideri Vahap Şehitoğlu, Yenişehir Muhtarları Derneği Lideri Giray Atilla, Yenişehir Belediyesi Kültür İşleri Müdürü Deniz İtina ve eğitmen Erdal’dan aldı. Sağlam.

Kaynak: ANKA / Eğitim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
televizyon tamircisi en yakın
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu