Haber

Papatya çayını öneren Meral Akşener kızdı! Kurşunları teker teker kürsüye fırlattı…

ensonhaber.com

Nefeslerin tutulduğu seçim sürecinin son aşamasında Uygun Parti’ye isabet eden kurşunlar siyasi gündemin seyrini değiştirdi.

İnşaat bekçisinin tabancasından çıkan kurşunlardan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı sorumlu tutan Meral Akşener, kümelenme toplantısında farklı eylemler sergiledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın olayla ilgisi olmadığı ortaya çıksa da Akşener tavrından vazgeçmedi ve özür dilemeyeceğini vurguladı.

“Özür dileyecek miyim?”

Akşener konuyla ilgili şu cümleleri kullandı;

Sonunda Recep Bey benden özür bekleyerek çıktı, çok kırıldı. Recep Bey utanmazsa kurşunla saldırdığı için parti binamızı tutuklarsınız. Senden özür dileyeceğim tek şey bu mu, hadi oradan. Unutmayın biz bu günlere kolay gelmedik. 2015 yılında koltuk sevdası uğruna sırtını ve aklını tek adama teslim eden bir anlayışa karşı çıktık. Mayın tarlalarından çıktık, çiçek bahçelerinden değil. Hiçbir hesap ve pazarlığa girmeden bu kürsüden milletimizin sesi olduk.

Gözden kaçırma Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Akşener’e: Özür dilemek beylik sorunudur Haberin Detayları

Podyumdan kurşun sıktı

Konuşması sırasında bir anda hararetlenen Akşener, kürsüye soldan sağa kurşunları atmaya başladı.

“Bütün bunlar, tüm bunlar… Dayanacaksın, söz mü?” Cümlelerini tekrarlayarak mermileri atmaya devam eden Akşener öfkeden adeta gözü dönmüştü.

Meral Akşener şu cümlelerle devam etti;

Tüm tehditlere, tüm iftiralara karşı direneceksiniz. benim kelimem? Tüm mermilere meydan oku ve konuş? 15 Mayıs’ta burada; Gülmeyen yüzleri güldürmek için, suskun sesleri haykırmak için, çöken karanlığı dağıtmak için 40’tan 40 bin olacaksın sözüm? Türkün Türkü olacaksın. benim kelimem? Milletin şiiri olacaksın. benim kelimem? Bilge Kağan’ın, Kürşad’ın ve Fatih’in torunları, Mustafa Kemal’in evlatları, Türkiye’nin, bu milletin becerikli ve yiğit evlatları, 15 Mayıs sabahı; 21 yıldır kendisi için dikilen deli gömleğini yırtacak. Bu millet, 15 Mayıs sabahı; Zorbalığın çürümüş zincirlerini kıracak. Bu millet, 15 Mayıs sabahı; hep bir ağızdan “Hürriyet!” bağıracak Ve 15 Mayıs’ın şafağında Türkiye tarih yazacak. benim kelimem?

Kurşun gerçeği…

31 Mart’ta Uygun Parti İstanbul İl Başkanlığı’nın camlarına kurşun isabet etti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatıyla kurulan özel tim, konuyu ince ince incelemeye başladı.

Akşener bu süreçte parti binasının vurulmasından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı sorumlu tutarken, olayın aslı kısa sürede ortaya çıktı.

Olayın, merkez binanın karşısında bulunan inşaatta meydana geldiği belirlendi.

Şantiyede bekçi olan ME, geç saatlere kadar dolaşan bir grup hırsız fark etti. Hırsızları korkutmak için önce havaya sıktı ve hırsızlar orada olmadığı için sinirlendi. yönünde ateş ettiğini duyurdu.

D 100 karayolu istikametinde Düzce Parti İstanbul İl Başkanlığı var…

Öte yandan Akşener’in podyumdaki gerilimi akıllara “papatya çayı” açıklamasını getirdi.

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan Meral Akşener “Seni çok gergin gördüm Recep bey. Akşamları papatya çayı iç yeter.”dedi.

haberbayramic.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
televizyon tamircisi en yakın
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu