Ekonomi

ProPicks’in tahmini doğrulandı: American Express kazanç raporunun ardından rekor seviyelere yükseldi

Investing.com – American Express( AXP ) hisseleri Cuma günü %7’nin üzerinde artış göstererek tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bu yükselişten önce kredi kartı şirketi tüm yıl kar beklentilerini aşmış olsa da 4. çeyrek hisse başı kazanç (Hisse başına kazanç) ve geliri tahminlerinin altında kalmıştı.

Yatırımcı güvenini destekleyen American Express, varlıklı müşteri tabanının yüksek faiz oranlarına rağmen harcama seviyelerini koruyacağı beklentisiyle 2024 için iyimser bir kâr görünümü sundu.

Kredi kartı devi, gelecek yıl için yıllık EPS’nin 12,65 ila 13,15 dolar arasında olmasını bekliyor ve bu da 12,40 dolarlık konsensüs tahminlerini geride bırakıyor.

American Express, dördüncü çeyrekte 2,62 dolarlık EPS ile 2,64 dolarlık tahminleri kaçırdı. Şirket, çeyrek için gelirinin 16 milyar dolar olarak tahmin edilmesine kıyasla 15,8 milyar dolar olarak bildirdi.

American Express’in olağanüstü performansı daha önce AI destekli hisse senedi seçim programımız olan ProPicks tarafından tahmin edilmişti. Şirket, Aralık 2023’ten bu yana “Dow’dan Daha İyi Performans Gösterme” stratejimizin ayrılmaz bir parçası.

Gelişmiş yapay zeka teknolojisiyle desteklenen bu strateji, Dow Jones Endüstriyel Ortalaması Endekste yer alan hisse senetleri arasında piyasanın üzerinde performans gösterme olasılığı en yüksek 10 hisse senedinin belirlenmesine odaklanılmaktadır. “Dow’dan Daha İyi Performans Göster” stratejisi, son on yılda piyasayı %429,7 oranında geride bıraktı.

Hatta Aralık ayında ProPicks’e katılmış olsaydınız yalnızca American Express’ten %16 kazanç elde edebilirdiniz.

Bu, altı piyasayı geçme stratejimiz arasında bölünmüş 70’ten fazla hisse senedinden oluşan etkileyici seçkimizdeki isimlerden sadece bir tanesi. Olağanüstü performansımızın ardındaki gerçek sır, yalnızca tek bir seçimde değil, aynı zamanda seçilmiş kazanan listemizin gücünde de yatmaktadır.

InvestingPro’nun yapay zeka tabanlı stratejileri, bu tür piyasa fırsatlarından yararlanmak isteyen yatırımcılar için hisse senedi seçiminde veriye dayalı bir yaklaşım sunuyor. Bu araçlarla yatırımcılar, yapay zeka analizinin gücüyle desteklenen piyasada güvenle dolaşabilirler.

“Dow’dan Daha İyi Performans Gösterme” stratejisindeki ve diğer tüm stratejilerdeki 20 hisse senedinin tamamını görmek ister misiniz?

InvestingPro ile Kârlı Yatırımın Keyfini Çıkarın!

Yatırımlarınıza değer katmanın en akıllı yolu InvestingPro’dan geçiyor! Borsa verilerinden rayiç değerlere, sağlık koşullarından profesyonel grafiklere kadar her şey burada. Artık seçtiğiniz planda %60’a varan indirimden yararlanabilirsiniz. INVTROZEL1A koduyla 31 Ocak’a kadar yıllık abonelikte indirimlerden yararlanın. KAYIT İÇİN TIKLAYINIZ.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
televizyon tamircisi en yakın
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu