Haber

Samsun Belediyesi hangi partiden? Samsun Belediye Başkanı kimdir?

Samsun Şehir Lideri kim? soru sorulur. Vatandaşların merakının ortasında yer alan Samsun Belediyesi hangi partiden? Samsun Belediye Başkanı Kimdir? Sorularınızın cevapları haberimizde. İşte tüm merak edilenler…

SAMSUN BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA DEMİR KİMDİR?

1961 yılında Şalpazarı’nda doğdu. İlk, orta ve lise eğitiminden sonra KTÜ Mimarlık Fakültesi’ne girdi ve 1983 yılında mezun oldu. Ortaokul ve lise yıllarında babasının yanında bakırcı olarak çalıştı. 1978 yılında babasının işletmesini sanayi tesisine dönüştürdü ve küçük yaşta tesisin imalat müdürü olarak çalışmaya başladı.

Askerliğini 1985 yılında asteğmen olmayan teftiş mühendisi olarak tamamladı. 1986-1991 yılları arasında Türkiye Emlak Bankası’nda bilirkişi olarak çalıştı. 1991 yılında kendi inşaat ve mimarlık şirketini kurarak serbest ticaret hayatına başladı. 1993 yılında MÜSİAD Samsun Şubesi’nin kurucuları arasında yer aldı.

1994 yılında Atakum Belediye meclis üyeliğine seçildi. 2001 yılında AK Parti kurucu il başkanı görevini üstlendi.

2002 yılında AK Parti’den 22. dönem Samsun Milletvekili seçildi. Aynı dönemde iki yıl Türkiye Büyük Millet Meclisi Bayındırlık, İmar, Ulaşım ve Turizm Komisyonu Başkanlığı yaptı. 23. dönem Samsun Milletvekili olarak yeniden seçildi ve iki yıl daha Komisyon Başkanlığı görevini sürdürdü. 60. TC Hükümeti Bayındırlık ve İskan Bakanlığına getirildi. 24. dönem Samsun Milletvekili olarak yeniden seçildi. Üç dönem milletvekili olduğu süre boyunca Samsun’a ulaşım, sağlık, sulama, elektrik, adalet, eğitim, sanayi vb. işlerde çalıştı. birçok alanda altyapı ve üstyapı yatırımlarında aktif rol oynamıştır. Komite başkanlığı yaptığı 5 yıl boyunca bayındırlık, ulaşım ve turizm alanlarında birçok reforma imza attı.

Bakanlık döneminde kamu yatırımları, imar ve planlama, İller Bankası, yerel yönetimler, 2B gibi birçok alanda başarılı çalışmalara imza attı. Türkiye’de devrim niteliğinde olan Tapu ve Kadastro’da randevu sistemi ve gün içerisinde işlemlerin tamamlanması TAKBİS (Tapu ve Kadastro Bilgi Sistemi) bakanlığı döneminde hayata geçirildi. 3 dönem milletvekilliği yaptıktan sonra ticari faaliyetlerine Samsun’da devam etti.

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Cumhur İttifakı Samsun Büyükşehir Belediyesi adayı olarak aday gösterildi ve seçimlerden başarıyla çıkarak Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçildi.

Evli ve 5 çocuk babasıdır.

haberduragan.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
televizyon tamircisi en yakın
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu