Haber

Temel Eğitim Genel Müdürlüğü İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Derekaya’dan Hakkari ziyareti

Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Yunus Drekaya, Hakkari’yi ziyaret etti.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre Derekaya, İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Gür ile birlikte Yüksekova’da İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Atael’i ziyaret etti.

Derekaya, daha sonra 1-15 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek Uluslararası Matematik ve Fen Eğilimleri Araştırması’na (TIMSS) katılacak olan Yüksekova ilçesindeki 50. Yıl Ortaokulunda öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi.

Uygulamaya katılacak 8. sınıf öğrencileriyle sohbet eden Drekaya, TIMSS’in öğrencilerin muhakeme ve yeteneklerinin ölçüldüğü ve farklı soru türlerinin yer aldığı bir sınav olduğunu belirterek öğrencilere başarılar diledi.

Gür, ayrıca sınava 68 ilde 334 okuldan 12 bin 312 öğrencinin katılacağını, şehri Yüksekova 50. Yıl Ortaokulu’nun temsil edeceğini belirterek, şunları kaydetti:

“Eğitime gösterdiği hassasiyetle her zaman himayesini gördüğümüz Valimiz Sayın İdris Akbıyık’ın öncülüğünde bu işin de vicdan azabı ile üstesinden geleceğimize inanıyor ve ümit ediyorum. Canı gönülden inanıyorum. Öğrencilerimizi tebrik ediyor ve saygılar sunuyorum.” elde edecekleri başarının diğer okullarımıza da örnek teşkil etmesi ümidiyle şimdiden öğretmenlerimize teşekkür ederiz.”

Daha sonra il merkezine giden Drekaya, Vali İdris Akbıyık İlk ve Ortaokulu ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nü ziyaret etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
televizyon tamircisi en yakın
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu