Teknoloji

Tesla Avrupa Fiyatlarında İndirim Yapıyor!

Dünyanın en tanınmış elektrikli otomobil üreticilerinden biri tesla, birkaç hafta önce ABD’deki fiyatlarla indirim yapmak Haberimize konu oldu. Şimdi Tesla’dan benzer bir atılım Avrupa için geldi. Şirket, Almanya ve Fransa gibi ülkelerde faaliyet göstermektedir. fiyat indirimine gitti . Bunun değerli bir saldırı olduğunu söyleyebiliriz.

Yapılan açıklamalara göre Tesla Model Y ve Tesla Model 3 fiyatları yüzde 4,5 ila yüzde 9,8 Çeşitli indirimler yapıldı. Böylece Tesla, 2023 yılında Avrupa’daki ikinci indirimini gerçekleştirdi. Şirket, Ocak ayında da yüzde 17’ye ulaşıyor.indirim kararı aldı.

Peki Tesla neden böyle bir karar aldı?

Tesla’nın konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi: Misyonumuz yenilenebilir enerjiye geçiş hızlandırmak için . Ana planımız, bu görevi gerçekleştirmek için net bir yol belirledi: maliyetli küçük partileri daha ucuz toplu seri araçlara dönüştürmek.

Bu açıklamadan şunu çıkarabiliriz; Tesla, talebi artırmakve daha fazla araba satma kararı aldı

Gelelim asıl soruna: Tesla’nın Avrupa’daki fiyat indirimi Türkiye’yi etkiler mi?

ABD’deki indirim kararı Türkiye’yi pek etkilemedi. Çünkü Tesla, Türkiye’ye ABD’den değil Avrupa’dan araba getirecek. Yani bugünün haberleri, Türkiye için de önemli. . Marka maliyetleri düşürerek böyle bir karar almışsa Türkiye fiyatlarının düşmesi mümkün olacaktır. olası Bunu belirtebiliriz. Ancak maliyetler sabit kalırsa ve Tesla sadece Avrupa’da satışlarını artırmak için böyle bir karar almışsa indirimlerin Türkiye’yi etkilememe ihtimali var.

Tesla Türkiye’nin internet sitesine baktığımızda az önce yansıyan bir indirim göremiyoruz . Ayrıca Tesla Türkiye CEO’su Kemal Geçer’in de bu konu hakkında herhangi bir açıklaması bulunmuyor. Ancak bu, indirimin Türkiye’ye yansımayacağı anlamına gelmez. Önümüzdeki günlerde bahis yepyeni gelişmeleryaşanabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
televizyon tamircisi en yakın
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu