Haber

Eğirdir’in yetenekli çocukları belli oldu

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Ulusal Eğitim Bakanlığı’nın ortaklaşa hayata geçirdiği Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme altyapı projesi ile Eğirdir’de geleceğin şampiyon atletleri, bâtın yeteneklere sahip öğrenciler tespit edildi.

Taramadan geçen küçük atletler Eğirdir Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğünün koordinesinde bugün Eğirdir Kapalı Spor Salonunda çalışmalara başladılar. Yetenek taraması sonucunda 8-12 yaş aralığındaki çocukların marifetlerine nazaran uygun branşa yönlendirmeleri yapılacak.

Eğirdir Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğünün koordinesindeki uzman antrenörler ve vücut eğitimi öğretmenleri tarafından gerçekleştirilen programda, atletlere temel maharetlerini geliştirme çalışmaları yaptırılacak. Atletler daha sonra açılacak olan yaz kurslarında faaliyetlerine devam edecekler.

Yetenek Taramasına 82 öğrenci seçildi, bugün yapılan birinci eğitime 19 öğrenci katıldı. Atletlerin aileleri de çocukların bu birinci gün heyecanına ortak oldular. Eğitimler 16 Haziran 2023 tarihine kadar devam edecek, orta tatil periyodunda “Ara Test ve Ölçümler” yıl sonunda ise “Kapsamlı Test ve Ölçümler” uygulanacak. – ISPARTA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
televizyon tamircisi en yakın
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu